paradontoza

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Badijonarile cu tinctura de musetel cica ar da rezultate.


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

ok hai ca va explic eu cum e cu asta sunt chiar in tratament acum.
la un cabinet particular,la mine dintii sunt mobilisi primul lucru mi-a facut chiuretaj gingival.mi-a zis sa ma spal numai cu parodontax si o zi sa ma dau cu alifie cu un antibiotic ,si o zi cu apa de gura si tot asa ,asta cica sa-l respect cu strictete.Vizitele la cabinet le fac saptamanal pt ca imi tot face chiretaj gingival pana cand nu mai colecteaza nimik sub gingii

da! operatie se face numai daca dintii se misca in toate directiile ,se face un implant de praf de os de vitel si costa 400 euro dar nu -i garantat 100 la % .
referitor la vaccin se face primavara si toamna ,costa intre 800 mii cel romanesc si cel nemtesc new piulpin 4 mil cam asa.
Daca vrei iti dau tel dr unde merg eu ,daca vi si tu ne tinem amandoua de mana ca si mie mie frica cand vad chiureta mi se face rau in cel mai serios sens al cuvantului .Asta e mostenirea si trebuie sa o ducem pana la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

din pacate paradontoza nu se vindeca ci se poate stopa...

gabrielle a spus bine ce a spus...

si mare atentie la cum se face periajul...tr. facut doar intr-o singura directie...de la gingie spre dinte, periuta cu peri moi si avut grija sa nu se evazeze varfurile periutei, deci schimbata periuta cat mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Paradontoza se poate lua de la o persoana la alta?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Exista "Vaccinul stafilococ D" produs de institutul Cantacuzino, care are rezultate foarte bune. Asta este vaccinul pe care il foloseste dr.georgescu, insa dumnealui il vinde ffff scump, fata de pretul real, care este pe undeva in jur de 500 000 dc nu ma insel eu. Se gaseste la farmacia inst. cantacuzino. Si se pare ca, intr-adevar functioneaza, pentru ca o perioada nu s-a produs si am vazut pacienti care aproape plageau, ca acum or sa inceapa dintii din nou sa le cada...Vaccinul stimuleaza imunitatea locala. Stiu si de situatii in care medicul stomatolog le injecta Cantastim in gingii. Nu stiu de rezultate nimic.

x

Mergi la inceput