Despre menstruatie-pentru mamele care alapteaza

Despre menstruatie-pentru mamele care alapteaza | Autor: Mirrella

Link direct la acest mesaj

La cat timp dupa nastere v-a revenit menstruatia?Eu o alaptez pe cea mica,are deja aproape 7 luni si inca ...nimic.Am inteles ca si de Exluton mai exista dereglari,dar totusi...


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Mie mi-a revenit menstruatia la 4 luni de la nastere, desi alaptez!

Maria si
RAZVAN MIHAI – puiul meu drag




“Normal înseamnă să te îmbraci în haine pe care le-ai cumpărat pentru lucru, să conduci prin aglomeratie într-o masină pe care încă o plătesti, astfel încât să ajungi la un serviciu de care ai nevoie pentru a plăti hainele, masina si casa pe care o lasi goală toată ziua ca să-ti permiti să trăiesti în ea.”(Ellen Goodman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La primul copil abia la un an si 3 luni! Tot asa alaptam si abia intrerupsesem exlutonul de 2 saptamani.
Acum Timeea are 6 luni si inca nimic.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Uf,mi-a mai venit un pic inima la loc,vad ca mai sunt cazuri,credeam ca sunt eu dereglata rau...


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Mie la 9 luni dupa nastere, apoi am avut menstruatie 3 luni, iar s-a oprit timp de 3 luni, acum vad ca mi-a venit iarasi, pe fundalul minunat al unei raceli nasoale. Eu am sterilet.

"May you live every day of your life!"- J. Swift

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mie dupa primul la 4 luni, a doua oara la 9 luni.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicut spune:

Mie la 5 luni de la nastere si alaptam, nu luam nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

ei inca alaptam, nu luam nimic, si mi-a venit exact in ziua cand fiica-mea a implinit un an!
nu-ti fa griji, n-ai motive.


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Va multumesc din nou,fetelor,acum chiar m-am linistit!


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Eu mi-am alaptat toti trei copii si de fiecare data am fost linistita pana m-am oprit din alaptat (adica mai bine de un an de fiecare data)
Si cum copii nu au diferente mari devarsta intre ei, sotul ma si inteba mai sti tu cum e sa ai???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

nu iau nimic si mi-a venit la noua lunis si jumatate. Ceea ce mi s-a parut foarte frumos pentru ca se spune ca copilul sta noua luni in burta si ii trebuie inca noua ca sa se adapteze total la o viata extrauterina.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput