Incaltaminte ortopedica

Incaltaminte ortopedica | Autor: dana-alexia

Link direct la acest mesaj


Buna ziua.
Am fost cu fetita la ortoped(dr Liliana Padure,Budimex),merge cracanata si nu mai stiu ce sa-i fac sa aiba un mers normal.
Dupa ce a consultat-o dr,ne-a spus ca are tibia deformata si trebuie sa poarte ghetute speciale cu inaltare pe partea din exterior.
Am dat comanda acolo la ei, am fost zilele trecute sa le ridicam, dar nu erau lucrate bine si cand am incaltat-o pe Alexia cu ele mergea si aiurea cu ele.
Rugamintea mea este urmatoarea: cine imi poate spune un centru unde se confectioneaza incaltaminte ortopedica, si fie lucrate si bine.





DANA & ALEXIA (12.06.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Cel mai bine lucreaya, dupa parerea mea, cei de la Ortopedica. Cauta aici subiectu Picior plat valg postat de mine, acolo am vorbit pe latg despre asta. Multa sanatate!

Ianca Printesica si Super Mamica

Poze strumfesti
Poze mai vechi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de Monick

Am fost si noi la medic pentru ca bebe la cei doi anisori calca inca cu piciorul stang adus din talpa spre interior. Ne-a spus ca are platfus, si oase cam prea moi din cauza lipsei viy D. rebuie sa purtam incaltaminte cu taloneta si glezniera pana la 5 ani. Stie cineva de unde se pot comanda asa ceva?

Mt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Stiu un centru bun in Politehnica. Acolo i-am facut si Rebecai.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

http://www.ortopedica.ro/
Am facut si noi si suntem multumiti...chiar se pare ca mersul i s--a mai indreptat putin dupa 1 luna de utilizare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela80 spune:

Buna ziua dragi parinti,am vazut ca sant mamici care au fost la dr Padure BUDIMEX,(recuperare)nu vreau sa supar pe cineva dar daca nu santeti sigure de ce diagnosticul dat sfatul meu este sa mergeti si la alt doctor.Vorbesc din propia experienta ca am fost cu fetita la doamna dr Padure si dupa o examinare foarte scurta de 1 minut ne-a dat diagnosticul de parapareza spastica.Credetima ca am fost socati cand am auzit,mai ales nu credeam ca are asa ceva deoarece fetita mergea cat de cat ,ne-a racomandat ghete ortopedice si orteze pe care le-am facut acolo.Otezele nu le suporta si nu o mai chinuiam ,o incaltam cu ghetutele dar eram 80%sigura ca este diagnosticul gresit.Dupa 3 luni am mers la OBREJA la alt medic de recuparare si surpriza fetita nu are acel diagnostic si cu recuperare intr-o 1-2 fetita va merge singura.Consultul a durat pe putin 30 minute.I-mi cer scuze inca odata ,dar va rog mamicilor ptr siguranta voastra si mai ales a copiilor vostri mergeti si la alti medici.Din suflet va doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Eu il recomand cu caldura si incredere pe dr. Burnei de la Budimex.

Mergi la inceput