Baton de slabit?

Baton de slabit? | Autor: matildasep

Link direct la acest mesaj

A incercat cineva sa slabeasca cu batoane de slabit? Am vazut in supermarket si am luat cateva sa vedem cum merg.
Cunosc doar o persoana care a inlocuit mesele cu batoane, si a slabit surplusul de kg. luat in sarcina, nu stiu cate.
Nu sunt adepta respectarii unui program de dieta , si mai rau nu pot sa ma abtin de la ciocolata, iar batoanele sunt ca ciocolata, unul de 60 de grame avand 170 de calorii.
Credeti ca sunt bune?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Sunt bune, am apelat si eu la ele acu vreo 2 ani, dar tre sa inlocuiesti masa si sa nu iei gustari intre mese... iar de slabit nu-i chiar fabulos, dar poti da ceva jos.

Pupici,
Cati si Alexa (24.07.2005)

Alexa mititica
www.dropshots.com/alexia2005_primulan" target="_blank"> filmuletze si poze... din primul an
www.dropshots.com/alexia2005_al2leaan" target="_blank">Alexa, dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Nu stiu daca este indicat sa inlocuiesti toate mesele din timpul zilei cu batoanele d eslabit .Nu cred ca este f sanatos.
Am mancat si eu o perioada destul de buna batoane de slabit Fibrobar ,inlocuiam masa de pranz sau cina dar nu am vazut nici o modificare la kg .
Contin totusi destul de multe calorii .
O dieta echilibrata este mult mai indicat .
Nu o dieta anume ,dar un regim de viata mai sanatos combinat cu sport ,masaj ,impachetari ,etc . da rezultate fantastice .

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Eu am inlocuit micul dejun cu batoane de slabit de la Nestle. Le prefer pe cele din cereale brute si imi tin de foame cam pana pe la 13.
Apoi servesc pranzul care e unul normal dar fara paine sau paine cu cereale complete toast.
Seara, evident ceva usor si nu dupa ora 19.
Daca ma apuca foamea inainte de culcare mi-o potolesc cu un fruct.
Rezultatele au inceput sa apara.
O zi din week-end ma rasfat cu un pranz copios!

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

matilda - eu am incercat acum vreo 3 ani, si am fost foarte dezamagita de celebrele fibro-batoane. Nu faceau nimic. Dupa ce le-am dat la etei de suparare, am aflat ca ... trebuia sa beau un pahar maaaare de apa in timp ce mancam batonul, ca sa isi faca efectul. Am incercat din nou dupa un an si a mers.


spor la slabit!

_
adar si MAIA (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

..la mine n-au functionat pt simplul motiv ca sunt dulci. Daca inainte de a le manca mai amageam foamea cu ceva apa, dupa ce papam unu baton ma repezeam ca vulturul spre frigider!

..ce-i drept eu nu fac niciodata gresala sa pap desertul dupa masa...ca incep alta masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Eu nu prea le pot suporta gustul... iar batonasele de la Nestle, mmm, as manca si 5 odata, si mananc destule.

Eu nu doresc sa slabesc dar tare mult mi-ar placea sa mananc ordonat si sanatos .

Un coleg de-al meu a slabit atat cat si-a propus, facand putina miscare, mancand mai putin si inlocuind o masa cu batonul. A eliminat dulciurile si bauturile acidulate (sau macar le-a redus drastic).

Deci da, cred ca se poate slabi avand drept ajutor si batoanele astea. Dar neaparat langa alte masuri...


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Se slabeste daca se inlocuieste o masa, cea de seara, de exemlu. Dupa ele trebuie bauta apa si sunt satioase.
Nu dati fuga la frigider imediat,in cateva minute va aparea si senzatiea de satietate!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

MUltumesc pt. raspunsuri.
Astazi am mancat un baton de dimineata, dupa 3 ore muream de foame, concluzia e ca nu pot sta o zi intreaga numai cu batoane. Am mancat doar un kiwi si un iaurt, mai tarziu planuiesc sa mananc carne fiarta si legume, seara un fruct. Vreau sa slabesc minim 10 kg , dar e cam greu cu dulciurile. Sper totusi sa reusesc. Va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

sunt cu zahar...deci, nu slabesti. am folosit si eu multtttt timp si nimic!
vezi ca exista cioco cu fructoza sau cu inlocuitori de zahar si este f . buna.

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

mie mi se par oribile la gust batoanele Fibrobar (nu cred ca am mancat ceva cu un gust mai rau in viata mea), Nestle sunt bune, dar nu cred ca sunt pt slabit...

Mergi la inceput