Aveti o rochita neagra?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

sigur ca am si eu o rochita neagra, e grozava, are bretelute subtiri si sutien dedesubt, asa incat tine sanii boxati; eu nu ma plang ca nu ma mai incape, dar ma plang ca mi s-au flescait inaintasii de la alaptat, si nu mai stau prea boxati ... adica stau, dar de parca i-ar fi boxat cineva, daca intelegeti ce vreau sa zic ... eh, nu-i bai, rochita tot o s-o port in continuare.

cool kiss - eu la petrecerea de craciun de la servici mi-am deschis tinuta tot neagra cu un trandafir maro-auriu din ala de se poate pune in par; e din material textil dar seamana cu o tesatura metalica; avea si elastic de pus in par, dar si un ac pentru a fi prins pe haine; eu am avut o bluza tot neagra si pe gat, si l-am prins chiar pe gat, intr-o parte. curea eu una n-as pune pe rochia neagra, fiindca o "taie" la jumatate si ii ia taman acel "nu stiu ce" care da fluiditate si vorba aia, flateaza silueta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Am multe rochitze negre pentru diferite ocazii dar azi am luat-o pe EA!
Va amintitzi de Audrey Hepburn in Breakfast at Tiffany's? Ei bine, rochia aceasta de ea imi aminteste, lungime: putin deasupra genunchiului, elastica, din satin cu bretele nu foarte subtiri, decolteu in V! Absolut fantastica!
Problema e ca ar cam trebui sa dau 2-3 Kg jos ca sa imi vina perfect dar... am probat-o si, pur si simplu nu m-am putut desparti de ea!
Poate asa o sa am un standard pentru greutatea ideala si un stimulent sa slabesc!
Va pup!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Am o rochita de la Alb&Negru neagra cu niste volanase rosu si negru care inconjoara decolteul si coboara intr-o parte pe talie , cu un model discret de trandafir.Visez la o rochie neagra cu o fundita rosie , am ochit cateva in magazine , insa mai trebuie fonduri si cum a trecut Mos Craciun slabe sperante...Of of may may

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Acum am . Azi am luat-o, la reduceri, hi,hi!!!

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Eu nu am rochie neagra ca nu imi place negrul.Daca voi ziceti ca e atat de importanta in garderoba musai sa-mi iau si eu una.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Inainte nu aveam rochie neagra si dintr-o data m-am pricopsit cu 3. toate sunt clasice dar au accesorii diferite. Una are o capa tot neagra cu un model foarte distret rosu , una are un fel de sacou scurt si fiind din triplu voal, are pe sacou o broderie fina cu nuante de bej si ruginiu iar a treia este simpla de tot, neagra cu un slit puternic intr-o parte. Toate imi plac, si , la fel ca voi , cand sunt in lipsa de inspiratie pun mana pe oricare dintre ele si ma imbrac la o ocazie dar cand am chef si timp mai dau si o fuga la noi achizitii. Inainte nu-mi placea negrul dar acum parca nu concep o garderoba fara aceasta culoare/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

sunt fruomoase si sexy rochiile negre, doar ca se intampla foarte des ca la petreceri, mai ales la nunti, sa fie un fel de uniforma: de la nasa si pana la cea mai simpla invitata, aproape toate doamnele poseda rochii negre;
acum, nu zic ca nu am si eu 2, insa mai nou, incerc sa le combin fie cu un sacou de culoare diferita (in sezonul mai rece), fie cu pantofi, poseta si eventual margele de alta culoare...
la ultima nunta am purtat un sacou grena cu mici insertii negre (pe care mi l-a facut cadou sotul meu care e croitor) si fiindca nu putem sa-l port decat cu o rochie neagra, i-am "dat comanda" de o rochie simpla, pana la genunchi, usor conica, pe care am aplicat de jur imprejur benzi din materialul grena al sacoului (creatie proprie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaeliza spune:

Am si eu o rochita neagra care am cumparato anul trecut pt o ocazie speciala.Dar pana sa o gasesc am cautat enorm de mult pt ca nu stiam ce sa-mi cumpar care sa se aseze frumos pe mine.Avand in vedere ca sunt mai slabuta (50 kg) imi gasesc mai greu haine care sa se aseze frumos.Dar rochita asta se aseaza super bine.chiar sunt multumita cum rareori se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Eu am o rochie neagra pe care o ador, e facuta de sus pana jos numai din franjuri negri, stil retro! De fapt am vreo 5 rochii negre in garderoba, dar din principiu eu nu port niciodata la nunti alb si negru! In schimb rochia neagra e tinuta mea preferata de revelion!
Anul asta am spart un pic monotonia si mi-am luat un compleu de culoarea ciocolatei, yummy!

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyarabella spune:

Binentele ,nu ar trebui sa existe o femeie care sa nu aiba o roche neagra macar ,intradevar te scoate din orice incurcatura atunci cand nu mai stii in ce sa te inbraci la o petrecer pui rochea neagra si cateva accesori noi si cu gust si ai rezolvat-o.Parerea mea.
In special pt mamicile care dabia au nascut te arata si un pic mai supla si nici nu iti da multe batai de cap.


amy

Mergi la inceput