Aveti o rochita neagra?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

E clar, rochita neagra reprezinta "must-have"-ul din garderoba fiecarei femei...si unde mai pui ca la negru poti asorta orice!!!

Andreutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Channi spune:


Nu.
Inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micha08 spune:

am, sigur ca da...si nu numai una!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

quote:
Originally posted by Oana_B

bling-bling e un termen slang se refera ...




hi hi hi m-ai spart dar slang ce inseamna?
daca nu-ti e cu suparare sa lamuresti o nestiutoare...

cat despre rochite negre, eu am una singura si n-am mai purtat-o de cativa ani. mai bine zis am avut. asta pentru ca am uitat-o in urma mea cand am plecat in tromba din casa parintilor. si acum imi pare foarte rau dupa ea

www.dropshots.com/day.php?userid=192859&cdate=20061103&cimg=6" target="_blank">stefi
poze
ada mamica de stefi (08.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

quote:
Originally posted by adas

quote:
Originally posted by Oana_B

bling-bling e un termen slang se refera ...




hi hi hi m-ai spart dar slang ce inseamna?
daca nu-ti e cu suparare sa lamuresti o nestiutoare...

cat despre rochite negre, eu am una singura si n-am mai purtat-o de cativa ani. mai bine zis am avut. asta pentru ca am uitat-o in urma mea cand am plecat in tromba din casa parintilor. si acum imi pare foarte rau dupa ea

www.dropshots.com/day.php?userid=192859&cdate=20061103&cimg=6" target="_blank">stefi
poze
ada mamica de stefi (08.07.2006)





"Slang" inseamna "jargon"...
Noi care vorbim engleza zi de zi mai uitam ca nu toata lumea stie limba cu de-amanuntul si mai scapam cite una...Sa ne fie cu iertare.

Eu stiam ca "bling-bling" se refera la orice bijuterie (aur, diamante) care sare in ochi...de exemplu un inel cu un diamant imens...Nu neaparat in cantitate mare si de prost gust.

Iar rochita de care vorbiti este cunoscuta sub denumirea de "little black dress", un must-have al oricarei femei.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Am 3 rochite negre: una scurta, alta cam pana la genunchi in colturi multe si ultima si cea mai noua achizitie.. lunga cu trena.
Din cauza de proportii... nu ma avantajeaza nici o alta culoare... si oricum imi place negrul! Imi da senzatia de eleganta...



Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si mie imi plac foarte mult rochitele negre .



Mey sa fie cum se dau unii de gol! :
mamy_taty Posted - 19/11/2006 : 22:59:37 marii creatori au dreptate...rochia neagra merge imbracata ,indiferent de ocazie..depinde si cine o poarta..parerea mea..am si eu o rochie neagra,superba.am avut marea ocazie de a ma imbraca cu ea la unul din concertele celor de la THE PLATTERSin JAPONIA

mamy_taty

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

quote:
Originally posted by LauraNicole

Si mie imi plac foarte mult rochitele negre .



Mey sa fie cum se dau unii de gol! :
mamy_taty Posted - 19/11/2006 : 22:59:37 marii creatori au dreptate...rochia neagra merge imbracata ,indiferent de ocazie..depinde si cine o poarta..parerea mea..am si eu o rochie neagra,superba.am avut marea ocazie de a ma imbraca cu ea la unul din concertele celor de la THE PLATTERSin JAPONIA

mamy_taty

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !



BAI SA FIE!M-am dat de goooooooool!M-a prins Laura Nicolae!Imi va da oare amenda/ca am depasit hotarele Romaniei?

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Si eu am si intr-adevar ca te poti baza pe ea atunci cand nu ai timp, bani sau inspiratie pentru ceva mai sofisticat."Craciun de vis pentru batranii nostrii"http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Foarte dragut articolul (de fapt, pozele!)
Eu sunt fan rochii negre si insist pe accesorii. Am bentite, bratari si coliere asortate, in asa fel incat desi sunt imbracata in negru, sunt foarte colorat accesorizata
Cred ca am seturi de accesorii pe toate culorile, iar la anumite culori am si cizme/posete/ esarfe in ton (rosu, gri)
Dar sa fim seriosi, e mult mai convenabil sa ai 4 rochite negre si sa ai mereu alt tip de accesorii (mult mai usor iti permiti sa-ti iei o bentita si o bratara sau o curelusa/cordon, nu ?).
Rochiile din pozele din articol sunt de seara dar cea mai mare provocare mi se pare sa poti trece de la o 'stare' la alta doar schimband accesoriile.
De exemplu cand stiu ca dupa birou mai pot sa ajung in tot felul de locuri sau la tot felul de evenimente, imi iau in poseta accesorii potrivite (mai ...bling-bling), imi ajustez putin machiajul in mod corespunzator si trec de la o tinuta de zi la una de cocktail fara sa mai trec pe-acasa.
Eu am 4 rochite negre (daca nu o pun la socoteala si pe cea de nunta, din dantela), le-am ales sa fie materiale ...neutre, interesante, in asa fel incat sa se potriveasca si ziua si seara; prefer decolteurile in V si lungimea putin peste genunchi, usor conice sau chiar mulate pt zilele in care ma simt diva

Mergi la inceput