Aveti o rochita neagra?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by lvero2004

EU NU AM O ROCHITA NEAGRA



se poate?! toata lumea are - la o adica te scaote din incuracatura - un cercel,o bijuterie si o porti si ziua si noaptea - si la nunta si la plaja

dar normal ai nevoie si de un corp pe cinste ( Power plate) desi nu neaparat caci rochita neagra ...ascunde kg.in plus
eu prefer alte nuante totusi - nu de alta -sa imi pun bronzul in evidenta - (auriu,light blue,purpuriu,verde nu brotacel)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

...eu am vreo 5 -6 rochite negre si mi-s asa de dragi, care mai lunga, care mai scurta, care tip sarafan, care cu bretele. Ar cam trebui sa le scot de la "naftalina" de acum ca vine vremea lor. De cate ori nu m-au salvat ele...
Asa e, iti schimbi pantofii si bijuteriile, mai pui o esarfa, schimbi putin si freza si deja ai alta tinuta!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Nici eu nu am. Ma gandeam sa cumpar dar nu s-a "lipit" niciuna. Mai degraba vad hainele sport. Se simte lipsa unei rochii negre. De unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Am gasit si am si dansat cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_36gl spune:

Imi doresc sa imi cumpar o rochie neagra, dar ma tem ca nu o sa arat chiar ok in ea...sunt alba la ten ,ochii verzi si satena...
si ar mai fi o problema ..eu nu port tocuri...cum as arata intr-o rochie si in sandale cu tocuri de 3-4 cm?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

tocmai mi-am luat o rochita neagra pe care o voi purta la botezul lui fi-miu.
O sa pun si poze

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Buna
Imi plac la nebunie rochitele negre Desi mai am 2 din vremea tineretii m-am mai agatat de una in magazin....si-mi place de mor...dar e foarte transparenta si se vad toate cele prin ea
Materialul e asemanator cu inul...si nush ce sa-mi iau pe ....sub....furoul lui mama?
...va rog , ma ajutati ?
...detalii:- bordura(la maneci si jos)brodata, argintie si aplicate niste patratele argintii iar undeva in zona taliei(in lateral) facute niste pense (doar pe stanga)...si se termina deasupra genunchiului...
Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Am si eu doua rochite negre, una de vara, scurta (deasupra de genunchi) si cambrata, cu fermoar intr-o parte si cate doua bretelute subtiiiri de tot si una lunga, putin decoltata, mulata, putin elastica. Sunt o binecuvantare rochitele astea negre, zau!! chiar asa: un cercel, o brosa, o esarfa, o curelusa (mai lata, mai subtire, mai cazuta pe-o parte) si gata, ai schimbat tinuta! Merge si cu cizme si cu pantofi, are crapatura la spate pana deasupra de genunchi (aia mai grosuta).
Imaginatie bogata si bun gust s-avem, ca prietenele noastre rochitele negre ne scot oricand din orice impas!

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
http://s292.photobucket.com/albums/mm33/dalinaGMN/

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

...dupa ce am umblat o saptamana (zi de zi!) sa ma inoiesc cu o rochita neagra pe care mi s-a pus pata, am ramas cu ochii in soare!
36 stramtaaaa; 38 buna dar cu defect; 40 mare!!!!
Asta este...raman tot la aia din sifonier!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Si eu am ..mai multe...Da parca nu-mi mai place niciuna.
Chiar aseara am scos rochii de prin dulap ca merg sambata la o nunta..da abea am gasit ceva, sa mearga cu burtica.....fac poze...daca nu cumva ma razgandec si port altceva....., si o sa vi le pun....

Sorana 17+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput