Buba care nu mai trece

Buba care nu mai trece | Autor: MaryP

Link direct la acest mesaj

Bebele meu a facut o buba in urma cu 3 luni si nu ii trece si pace! E pe obraz, vinetie-rosiatica si daca pipai e ca un mic nod sub piele!
Asa de "buni" sunt dr aici ca nici dermatoloaga nici dr pediatru nu au stiut sa imi zica ce e; au dat-o cotita si mi-au prescris Advantan Milk sa il ung seara...DEGEABA!
Stiti ceva despre asta?ca io sunt disperata deja!
Multumesc.

Maria si
RAZVAN MIHAI – puiul meu drag
________________________



“Normal înseamnă să te îmbraci în haine pe care le-ai cumpărat pentru lucru, să conduci prin aglomeratie într-o masină pe care încă o plătesti, astfel încât să ajungi la un serviciu de care ai nevoie pentru a plăti hainele, masina si casa pe care o lasi goală toată ziua ca să-ti permiti să trăiesti în ea.”(Ellen Goodman)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Du-te la alt dermatolog ca poate stie.Ai incercat sa dai cu crema pe baza de cortizon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

quote:
Originally posted by mamitzica

Du-te la alt dermatolog ca poate stie.Ai incercat sa dai cu crema pe baza de cortizon?





Nu e altul.
Daca aveam unde sa merg nu postam aci.

Maria si
RAZVAN MIHAI – puiul meu drag




“Normal înseamnă să te îmbraci în haine pe care le-ai cumpărat pentru lucru, să conduci prin aglomeratie într-o masină pe care încă o plătesti, astfel încât să ajungi la un serviciu de care ai nevoie pentru a plăti hainele, masina si casa pe care o lasi goală toată ziua ca să-ti permiti să trăiesti în ea.”(Ellen Goodman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Imi pare foarte rau de ce i se intampla bebeului tau; dar sa iti dam un sfat doar asa din descrierea ta e cam greu! mai ales daca nici doctorii nu au stiut ce sa-ti spuna.
S-ar putea, fiind sub piele, cum ai spus tu, sa fie vorba de un furuncul care sa nu treaca doar cu un unguent exterior, si care sa necesite o mica interventie.
Dar repet, asata numai un doctor poate stabili.
Cum adica nu exista alt dermatolog? Unde, in orasul tau, sau in policlinica la care ai fost?


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

quote:
Originally posted by tlaura

Imi pare foarte rau de ce i se intampla bebeului tau; dar sa iti dam un sfat doar asa din descrierea ta e cam greu! mai ales daca nici doctorii nu au stiut ce sa-ti spuna.
S-ar putea, fiind sub piele, cum ai spus tu, sa fie vorba de un furuncul care sa nu treaca doar cu un unguent exterior, si care sa necesite o mica interventie.
Dar repet, asata numai un doctor poate stabili.
Cum adica nu exista alt dermatolog? Unde, in orasul tau, sau in policlinica la care ai fost?


Laura, mama lui Andrei

Poze

www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze




In orasul meu.

Maria si
RAZVAN MIHAI – puiul meu drag




“Normal înseamnă să te îmbraci în haine pe care le-ai cumpărat pentru lucru, să conduci prin aglomeratie într-o masină pe care încă o plătesti, astfel încât să ajungi la un serviciu de care ai nevoie pentru a plăti hainele, masina si casa pe care o lasi goală toată ziua ca să-ti permiti să trăiesti în ea.”(Ellen Goodman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Intr-adevar e greu de dat sfaturi, daca nu vedeti...
Asta e.
Multumesc oricum.

Maria si
RAZVAN MIHAI – puiul meu drag




“Normal înseamnă să te îmbraci în haine pe care le-ai cumpărat pentru lucru, să conduci prin aglomeratie într-o masină pe care încă o plătesti, astfel încât să ajungi la un serviciu de care ai nevoie pentru a plăti hainele, masina si casa pe care o lasi goală toată ziua ca să-ti permiti să trăiesti în ea.”(Ellen Goodman)

Mergi la inceput