Pentru parinti cu copii mai mari :)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Noi avem un baiat aproape 6 ani (ii va implini pe 15 Iulie). Antonio Armand Jr., Rac.

Dana & Armand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_antoaneta spune:

Andreea 4,7 ani.. mama,mama ce sagetator!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliganera spune:

Trebuie sa va salut mai intai.. sunt novice..am descoperit de curand site-ul.. Este superb.. Intr-adevar trebuie sa discutam de pubertate si adolescenta: eu am doi copii de 14 si respectiv 11 ani si m-am lovit de-a lungul timpului de multe intrebari la care nu avea cine sa-mi raspunda. Ma bucur si sper ca voi avea multi prieteni.. Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adadia spune:

Doamne ,Doamne , ce batrana sunt ! Fetele mele au 15 se respectiv 11 ani . Cu categoria 11 ani nu-mi fac probleme pentru ca am mai trecut prin asta . Sunt fooarte ingrijorata de categoria 15 spre 16 ani. Este frumoasa , baietii ii dau tarcoale si mie mi se inmoaie picioarele cand imi povesteste despre colegele ei , despre cum ii fac curte baietii . As vrea sa se bucure de varsta ei pentru ca , nu-i asa , stim toate ca 16 , 17 ,18 ani sunt cei mai frumosi - anii adolescentei- daca stii sa alegi e trebuie . Dar in acelasi timp mi-e groaza s-o las noaptea la un chef , la discoteca , mi-e groaza ca poate alege un prieten nepotrivit . Vorbim , imi spune tot , imi arata mesajele pe care le primeste de la baieti si cu toate astea sunt ingrozita. Imi compun o fata deschisa , nu-i spun n-ai voie sa faci asta , incerc sa o fac sa inteleaga ce e bine pentru ea , dar e puiul meu care s-a facut mare si n-as vrea sa sufere . Daca sufera din cauza unui baiat - cat de putin - imi vine sa ma duc sa-i trag una respectivului . Stiu ca trebuie sa treaca prin toate asta , dar mi-e asa de greu . Va dau orice fel de sfaturi despre perioadele anterioare , dar acceptati-mi si mie angoasele . Am crescut odata cu ele , am trait copilaria lor si traiesc adolescenta lor cu intensitate si mi-e greu sa stiu ca nu mai depinde de mine ca lor se le fie viata perfecta . Nu renuntati la discutia asta . Mai glumim, ne mai destindem , vorbim despre barbati,femei ,inimi sfaramate dar pana la urma totul se reduce la viata celor dragi noua. Am citit ce-ati scis voi, cele care ati plecat departe , ca va este dor de casa, de parinti. As vrea sa le fie viata buna, orice mama vrea ce-i mai bun pentru copilul ei , dar as rezista oare daca ele ar decide ca le este mai bine in alta parte ? Hai ca m-am intins prea mult .Astept raspunsurile voastre .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ma inscriu si eu cu Magduta mea, care luna viitoare (sept 03) implineste 12 ani. E sensibila, frumoasa, incapatanata, ii lipseste insa increderea in ea, e usor de ranit, e foarte talentata la pictura si in general are un simt al frumosului deosebit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

Baietelul meu are 5 ani.Daca l-ati cunoaste ,sigur v-ar placea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Maia , 4 ani si 9 luni.O scorpioanca tare sensibila...
acum este in vacanta in Romania.Cand se intoarce acasa,povestim
desi nu am decat 2 luni! Sunt Robert,fratiorul dragalasei de Maia

ange,mamica de 2 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maska spune:

Buna!

Eu am o fetita de 6 ani, pe 12 iunie, Silvia. O geamana incapatinata, vorbareata si bagacioasa, pe deasupra si foarte nazdravana. De luna viitoare mergem la scoala.
Are un fratior de 3 ani, pe 22 iulie, Vlad. El va merge la gradinita, la grupa mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela B. spune:

Buna, fetelor
Ne inscriem si noi...
Maria-Theodora are 5 ani si 8 luni...este in clasa 1 (da, aici in Nz copii incep scoala la 5 ani)si abia asteapta sa fie mare!
In rest...Capricorn, deosebit de activa, energica si ..plina de personalitate! Dar o dulceata de fetita...
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samsara7 spune:

Ruxandra are 11 ani de cateva zile si nu imi vine sa cred intr-un an cat se poate tranforma un copil. Sunt plina de nostalgie cand imi amintesc de bebelusie, si de toata perioada dinaintea scolii. Dupa varsta de 6 ani si dupā stabilirea noastra in Franta, s-a maturizat parca prea repede. Este foarte independenta, plina de incredere in ea ceea ce ma bucura! Nu vreau sa sufere ca mine din pricina timiditatii. Intr-un fel este unicul meu prieten, si cand ma simt singura pe lume sunt fericita ca am adus pe lume un omulet. Este realizarea mea cea mai mare, si tare mi-as mai fi dorit sa am unul mic, dar actualul sot nu vrea.
Vorbind despre prietnia cu copilul : este un subiect delicat. Voi ce credeti? Pana la ce limite trebuie mers? Psihologii spun fel de fel....

Mihaela & Ruxandra

Mergi la inceput