Pentru parinti cu copii mai mari :)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Buna Krissias,
sintem de pe aceleasi meleaguri. Eu am trei copiii:
Laura 1 an si 8 luni
Andrei 11 ani si 7 luni
Alexandra 14 si 9 luni


ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Și totuși ce-i de făcut cu băieții aștia care cresc și-ți pun tot felul de întrebări despre sex? E bine oare ca la 9 ani să știe adevărul despre concepție? ....despre prezervative ...și alte cele? Dacă a aflat deja de la prieteni cum să abordez problema...ca să nu mai vorbim de masturbare despre care bănuiesc că a aflat câte ceva tot de la binevoitorii lui prieteni...problema e că nu le poți astupa gura și urechile...deci rezolvarea care ar fi...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissias spune:

Buna si tie lilach .Observ cu mare bucurie ca Andrei are aceeasi virsta cu Alexandra (este scorpion?)si mai ales ca ai si tu o Alexandra.Cum se impaca cei mari cu ultimul venit?De unde esti tu?Cum te descurci cu eductia primita de odoarele noastre in scoala?Am inteles bine,ai de gind sa vizitezi Romania in curind?Si Alex pleaca impreuna cu mama mea pe toata perioada de vara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l l spune:

Excelent subiectul!
Eu am un sagetator adevarat : Vlad.
Acum are 8 ani si jumatate, si la cat este de nazdravan ne rapune pe toti, incepand cu stra-bunica-sa si terminand cu d-na invatatoare. Dar, orice-ar fi si orice-ar face, este minunea fara de care nu am vedea rostul in viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Asa cum am scris mai sus despre copii:
Laura este balanta
Andrei este un sagetator [si la propriu si la figurat]
Andra este fecioara [inca nu am remarcat calitatile fecioarei].

ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinus spune:

Fara reclama, pliz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenusa spune:

Copilul meu are 6 ani, il cheama Teodor. Ma inscriu si eu aici. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andana spune:

Ne inscriem si noi. Razvan are 12 ani si 8 luni. Mi-am dorit mereu sa-i fiu foarte apropiata, prietena lui, confidenta lui. Cu toate ca ne jucam si radem, cateodata am senzatia ca vorbesc la pereti, ca exista intre noi un "ceva" de care nu pot sa trec. Si atunci chiar nu stiu cum sa reactionez. Voua nu vi se intampla?


Andana si Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

ma bucur ca mai avem pe cineva. pe lilach o intilnisem pe chat ,si bine ai venit Anca! eu sint din hedera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Urmaresc acest subiect nou de cind a aparut - buna idee, multumim - dar n-am apucat sa ma inscriu - deci o fac acum, fetita mea Irina a implinit 4 ani pe 22 mai, e tare isteata si debordeaza de energie. Mai am si un baietel care are doar 1 an si 7 luni. Ma bucur ca vom putea impartasi problemele, dar si bucuriile noastre si vom invata din experienta celor cu copii mai maricei.

Ioana

Mergi la inceput