AJUTOR!!! Pot reusi ca mama singura????

AJUTOR!!! Pot reusi ca mama singura???? | Autor: Nicoledream

Link direct la acest mesaj

Am decis sa va cer voua parerea...majoritatea aveti copii si cred ca ma puteti sfatui mai bine decat oricine....
Povestea mea e aceeasi din totdeauna, cred...doi oameni s-au intalnit, s-au privit si si-au spus ca toata viata vor fi impreuna...DAR, intr-o zi s-au despartit (cum se pare ca nimic nu e pentru totdeauna in viata asta!)...Chiar in ziua in care el m-a chemat sa imi iau lucrurile din apartamentul unde am stat impreuna am aflat ca sunt insarcinata...i-am spus dar nu i-a pasat...eu eram disperata, nestiind ce sa fac, el avea doar o grija: SA IMI STRANG LUCRURILE MAI REPEDE......Iata-ma acum, incercand sa trec peste durerea despartirii....Ce fac eu cu ingerasul meu? ...Mereu mi-am dorit un copil....si Dumnezeu mi l-a dat...Pot sa il intretin singura? Pot sa-l cresc singura?
Am 27 de ani, stau intr-o garsoniera inchiriata si 220 eur salariu...Care sunt sansele mele?..Spuneti-mi voi care aveti deja copii.....Ma pot juca de-a Dumnezeu, hotarand daca sa traiasca sau nu?
Mai am o problema, care sper sa nu-l fi afectat prea mult pe bebe...In perioada 6 - 16 octombrie am luat ampicilina si omez pentru o infectie urinara....din cate imi dau seama acelea au fost si primele zile ale micutului....Va avea de suferit?
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

NICOLEDREAM imi pare rau pt tot ce ti se intampla....cat despre acel barbat mai bine ma abtin...sa nu-l intereseze soarta ta si bebeului din burtika este ceva inuman.

D-zeu te va ajuta sa-ti cresti copilasul singura.sunt atatea mame care-si cresc copiii singure....daca intri aici http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=5 vei gasi suportul de care ai nevoie si cred ca tot acolo ai putea sa pui acest subiect

mult succes. si ai grija de bebe din burtika



claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

cred ca te-ar ajuta daca ai intra putin si la "clubul mamicilor si taticilor singuri"poate vei prinde putin curaj sa mergi inainte.

claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

eu una daca as fi in locul tau l-as pastra..............stii cat de greu e sa faci un copil? uita-te de curiozitate la forumul cu :aspirante .............sa vezi cate isi doresc un copil.daca dzeu ti l-a dat pastreza-l . cat despre fostul sot, toata lumea plateste la un moment dat pt greselile facute si el nu va face exceptie...............

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Nicole, sigur ca trebuie sa-l pastrezi si desigur ca poate fi si greu dar daca ai un sambure de credinta, Dumnezeu le va aranja asa de bine, cum nu vei putea sa crezi. Sa nu repeti greseala vietii mele care am legat de partea materiala faptul ca n-am pastrat al doilea copil iar acum la o venerabila varsta imi frang mainile de durere pt. am rezolvat sa zic partea materiala dar bb n-a mai vrut sa vina sau sa ramana in ultimii 10 ani de la acel oribil avort provocat. Nu ma voi impaca niciodata cu acest gand.
Nu stii de unde ti se vor intinde maini. Nu stii daca nu cumva chiar acest barbat se va intoarce ravashit. Poate fi doar cam impulsiv si ia decizii pripite. Oricum, sa nu te legi de aceasta perspectiva. Sunt altele care nu au nici cat ai tu si Dumnezeu le deschide usi. Fii curajoasa. Roaga-te mult si Dumnezeu iti va raspunde. Daca poti ajunge la liturghie la schitul maiicilor de vis-a vis de parlament si apropape de antim; roaga-te la icoana Maicii Domnului si incearca sa te spovedesti la parintele Adrian; vei gasi sfaturi adevarate si calea buna pentru tine;
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

eu una daca as fi in locul tau l-as pastra..............stii cat de greu e sa faci un copil? uita-te de curiozitate la forumul cu :aspirante .............sa vezi cate isi doresc un copil.daca dzeu ti l-a dat pastreza-l . cat despre fostul sot, toata lumea plateste la un moment dat pt greselile facute si el nu va face exceptie...............

mihaela


Subscriu la cele spuse de Mihaela caci am avut si io o situatie asemanatoare acum ceva ani in urma iar acum as da orice sa-mi indrept greseala! DUMNEZEU te va ajuta!

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoledream spune:

....ma incearca atatea sentimente ciudate...mi-e frica, dar sunt fericita...nu stiu ce imi rezerva viitorul, dar simt ca trebuie sa fac asta....am luat zeci de decizii proaste in viata mea, numai pentru a nu-i rani pe altii....nu stiu ce va spune mama mea - femeie batrana de la tara...sper sa nu-i provoc vreo suferinta fatala...OF! DOAMNE! Da-mi putere sa merg mai departe! Da-mi putere sa lupt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

Un copil este o minune! Esti tanara, ai varsta optima , mai tarziu cine stie daca se va putea .Un avort poate avea implicatii grave asupra fertilitatii. Dumnezeu te va ajuta sa iei hotararea cea buna.Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Nicoledream...uite aici inca o poveste ca si a ta..uite sa vezi cum s-a terminat povestea...sa vezi cit de mult ajuta bunul Dumnezeu...http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70084&whichpage=1 ..capul sus si mergi cu Dumnezeu inainte...ai grija de bebicul din burtica,si ai sa vezi ce mamica fericita vei fi..cit despre barbati???ooo ce-i al tau e pus deoparte...sa fi sigura de asta...un tatic si un sot adevarat vei gasi cu siguranta...rugaciunea si credinta mare,fac minuni...zimbeste, fi fericita ca vei deveni mamica...ce poate fi mai minunat???

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Nicole, pt. nimic in lume sa nu renunti. Daca te-ai duce pe coridoarele de la Giulesti sa vezi cate femei se chinuie sa aiba un copilas o sa-ti dai seama ca minunea pe care ti-a dat-o Dumnezeu e mare. Eu personal am renuntat la 2 sarcini acum multi ani de zile casatorita fiind cu primul meu sot, nu s-a putut trai cu el, am divortat, m-am recasatorit si actualul meu sot este steril. Am facut 12 inseminari cu donator pana in prezent toate nereusite. Plec deja spre adoptie insa niciodata nu o sa-mi pot ierta decizia pripita de a renunta de acum mai bine de 10 ani. Un copil este o bucurie, o implinire pt. o femeie. O sa-ti fie greu la inceput dar o sa fie sprijinul tau in viata. Nu renunta ... traim in secolul 21 si mama ta va intelege, ca esti copilul ei in definitiv.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

NICOLE sper sa ne spui si noua ce ai hotarat!vezi parerea multora dintre fete este sa nu renunti si a mea la fel.poate mesajele noastre ti-au dat curajul si increderea necesara de a nu renunta la .

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput