Dieta 3-3-3 !!! Cine ma acompaniaza ???

Dieta 3-3-3 !!! Cine ma acompaniaza ??? | Autor: adar

Link direct la acest mesaj

Fetelor, de 9 zile am reinceput cura aceea miraculoasa 3-3-3. Asta inseamna pentru cele care nu stiu, 3 zile carne, 3 lactate si 3 legume/fructe. Am luat in paralel Regenon, multa apa plata, nu sucuri, nu dulciuri, etc si ... astazi m-am urcat pe cantar! - 3 kg!!!! In 9 zile. Mie mi se pare super! Daca mai doreste cineva sa se alature unei femei in suferinta , welcome !!!!

CARNE- salamuri, parizer, pastrama, muschi, ceafa afumata, bacon, cabanos
- carne fiarta, prajita, inabusita ... de orice fel: porc, pui, vita, peste (inclusiv pane)
- sarmalute (fara varza, doar umplutura)


LACTATE- iaurt de orice fel (eu am mancat inclusiv iaurt cu fructe, pt. ca altfel nu-mi place)
- branza (si feta), cascaval, telemea, Almette, branza topita

LEGUME/FRUCTE- orice fel de leguma sau fruct, sub orice forma (inclusiv amestecurile de legume la punga: mexicane, chinezesti, etc)
- orez (pilaf, condimentat normal)
- salata de cartofi cu ceapa, gogosari acri sau castraveti, masline ...
- tocana de cartofi
- ciuperci preparate dupa pofta (eu le faceam in cuptor, cu putin ulei de masline si usturoi)
- salate de orice fel - cea mai indicata este cea de varza cu completari de alte legume, dupa pofta



LISTA CARE VOR DEVENI IN CURAND


01. adar -- 78 kg -- 75 kg -- 72 kg -- 71 kg
02. aalina -- 72.5 kg -- 71.6 kg
03. mamaluidavid -- 54 kg -- 51.7 kg
04. orbugabi -- 68 kg
05. lolly -- 60 kg -- 58 kg -- 57 kg
06. alexutza -- 76 kg
07. mickey -- 70 kg -- 68.5 kg
08. dana ch -- 90 kg -- 86 kg
09. alebazi -- 56 kg -- 53.6 kg -- 54.4 kg
10. babee -- 74 kg -- 72 kg
11. dacia -- 60 kg -- 59 kg
12. aurora -- 79 kg -- 77.4 kg
13. ira -- 61 kg -- 59 kg
14. mar1ana -- 77 kg -- 76 kg
15. dana M -- 87 kg
16. loredanaG -- 80 kg -- 78 kg
17. dordia2000 -- 93 kg -- 94 kg
18. criscosty -- 85 kg
19. anuska -- 75 kg -- 74 kg
20. pantolila -- 98 kg
21. catrinutza -- 73 kg




________________________________________________________________________________________________
adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Tine aripioara asta, voinice ...


Tot despre Andrei ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Ada, vin si eu cu tine..dar spune-mi, mananaci chiar orice cantitate din alimentele permise? Da-mi mai bine un exemplu!..sau mai multe! Oricum, nu am nimic de pierdut daca incerc, sa ma ingras mai mult, nu cred! Eu am renuntat la Regenon pentru ca nu-si mai facea efectul si imi dadea si insomnie, in schimb, m-am apucat de step aerobic de 3ori/saptamana. Incep si eu de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Initial creeata de adar

Fetelor, de 9 zile am reinceput cura aceea miraculoasa 3-3-3. Asta inseamna pentru cele care nu stiu, 3 zile carne, 3 lactate si 3 legume/fructe.


Asta inseamna regimul disociat. Cauta si vei gasi un topic special pt el!

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


Vine bebe !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

aalina - ma bucur ca ai venit si tu. Eu stiu ca regimul disociat este altul si anume acela in care este permisa combinarii carnii cu salata de ex., asa ca eu voi continua sa scriu aici, pana imi va da cineva al indciu ...
Asadar, daca incepi cu carne, si la mine e prima zi de carne asa ca iti pot spune ce mananc eu azi: salam Palaciego (daca se scrie asa ...), pastrama, sunca de pui, in ce cantitati am nevoie. In primele 3 zile de cura am mancat chiar si snitzel de vita si de porc, iar data trecuta cand am slabit 14 kg, mancam si Gordon Bleu (daca si asta se scrie asa .... Ideea e ca mancam rara asa ceva, dar am mancat. DECI, poti manca cat poti de multe "carneturi", fara insa sa le combini cu altceva.
Eu azi nu am mancat inca nimic, nu mi-a fost foame, de la regenon, dar voi manca imediat. Daca te apuci si tu, povestim diseara cum si ce am papat, ok ??? BAFTA!!!!


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Tine aripioara asta, voinice ...


Tot despre Andrei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_popescu spune:

Ma inscriu si eu pe lista.

Voi incepe de maine (azi deja am mancat paste).
Eu nu am de unde sa iau regenon, credeti ca se poate slabi si fara acest medicament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Cred ca da, eu oricum nu il mai iau, iar Adar a slabit data trecuta fara, din cate stiu eu, da' poate ne spune ea mai multe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Acum am vazut ca Adar a scris deja mai multe, eu diseara nu stiu daca pot intra, daca nu, scriu maine dimmineata, bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

OK ... deci da, se poate slabi si fara regenon (data trecuta am slabit 14 kg in 4 luni, in conditiile in care am baut cola tot timpul si am facut si exceptii), iar eu mananc exact cat vreau din ce am voie. Ideea e sa nu devina un chin, sa o faceti cat mai usor de tinut, dar asta mai povestim maine ...


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Buna dimineta dragutele mele, dupa cum am promis, astazi vin cu detalii despre cum am tinut cura data trecuta.
Ideea esentiala este, cu riscul de a ma repta, sa faceti cura pe placul vostru, sa nu devina un chin, o povara ... cu cat este mai usor de tinut, cu atat rezultatele vor fi mai bune. Adica nu este indicat sa tinem cura strict, iar dupa 9 zile sa mancam ca ...
O sa va dau cateva exemple din ce mananc eu, la fiecare etapa, iar pe parcurs vom completa lista impreuna, ok?

CARNE
- salamuri, parizer, pastrama, muschi, ceafa afumata, bacon, cabanos
- carne fiarta, prajita, inabusita ... de orice fel: porc, pui, vita, peste (inclusiv pane)
- sarmalute (fara varza, doar umplutura)


LACTATE
- iaurt de orice fel (eu am mancat inclusiv iaurt cu fructe, pt. ca altfel nu-mi place)
- branza (si feta), cascaval, telemea, Almette, branza topita

LEGUME/FRUCTE
- orice fel de leguma sau fruct, sub orice forma (inclusiv amestecurile de legume la punga: mexicane, chinezesti, etc)
- orez (pilaf, condimentat normal)
- salata de cartofi cu ceapa, gogosari acri sau castraveti, masline ...
- tocana de cartofi
- ciuperci preparate dupa pofta (eu le faceam in cuptor, cu putin ulei de masline si usturoi)
- salate de orice fel - cea mai indicata este cea de varza cu completari de alte legume, dupa pofta

Cam asta ar fi ce imi aminetsc acum. Ideea e ca atunci am baut cola in fiecare zi, acum nu mai beau ca nu-mi mai trebuie. Daca faceam pizza, mancam si eu o bucatica daca imi era pofta, sau o bucatica de prajiturica ... doar sa nu exageram. Teoria spune ca se pot slabi pana la 5 kg pe seria (9 zile), dar eu n-am reusit performanta asta niciodata, pentru ca nu am tinut-o strict. INSA, cunosc persoane care au vrut sa slabeasca putin, au tinut strict, au slabit 6 kg, iar in prima zi de dupa cura au mancat paine cu unt la greu. Prefer sa o tin asa ca mine ...
Eu sper sa reusim, eu vreau sa slabsc mult, vreo 15-20 kg, sa arat iar ca in liceu - om vedeam daca ne iese ...

BAfta fetelor, si la multe participante!!!

PS: vreau sa va cantariti acum, sa-mi dati greutatea initiala, iar cantarirea se mai face dupa 9 zile ... niciodata mai repede. Vor aparea si perioade de stagnare (daca sunteti la prima cura de acest fel, s-ar putea ca la inceput sa slabiti foarte bine ... dupa care vine perioada de stagnare), care nu trebuie sa va sperie. Vine, sta putin si pleca - daca perseveram. Haideti fetelor, mobilizarea, la cantarit si haideti la spovedit ... va astept !!!


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Hello fetele !!!

Vreau si eu in grupul voostru.


Eu am mai tinut regimul asta si am slabit 14 kgs in 3-4 luni, dar am pus la loc. In ultima vreme de la stres si suparari m-am ingrasat rau si vreau sa ma apuc iar de regim.

Eu mancam numai carne alba, fiarta sau la gratar (pui, peste)
La fructe si legume, aproape orice
La lactate, imi luam branzica de casa, iaurt si foarte rar cascaval.

Nu am luat ajutatoare (gen Regenon) - merge si fara.

Deci, ma primiti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

axia - bineinteles !!! uelcam . Astept si de la tine, ca si de la celelalte fete, cifrele magice: prima cantarire!
Spor la munca!


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput