Idei de surprize/cadouri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clara25 spune:

Roxana,spune-ne si noua ce idei a avut prietena ta,sa ne inspiram..


Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G



Insa nu prea am inteles de unde de ia cd-ul. Si ce trebuie sa fac. Eu mai greu cu tehnica.




Cd-ul l-am cumparat de la Tchibo - Germania ( a fost in oferta, caci la ei in magazin in fiecare saptamana sunt noi produse in oferta). Dar te poti uita si pe net ca sunt o multe oferte insa aceasta a fost cea mai avantajoasa ( pe net gasesti cam la 50-60 € pt atatea pagini, sau poate ai noroc si gasesti si la pret mai mic). Dupa ce cumperi cd-ul, instalezi software si apoi faci pas cu pas tot ce iti e indicat iar apoi alegi pozele pe care le vrei si ordinea pe care o vrei, peisajele de fundal, textele, iar apoi trimiti on-line ori copiezi totul pe un cd si-l trimiti prin posta ori il duci direct la firma/magazinul care are oferta.
Sa aveti o zi insorita ca la mine toarna cu galeata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

oare in romania s-o gasi asa ceva?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
Eu am avut recent o aniversare a unui prieten caruia chiar nu stiam ce sa ii iau, asa ca am comandat pentru el si pentru sotia lui doua tricouri albe imprimate cu fotografii de-ale fetitei lor de un an (aveam eu niste poze mai deosebite) si pe care scria MAMI si TATI. Le-am impachetat frumos intr-o cutie mare invelita in hartie maro pe care vroiam sa fac un aranjament de toamna cu frunze de diverse feluri si alte "accessorii" naturale (crengute, conuri de brad, castane), numai ca a plouat si n-am mai reusit sa le culeg..
Eu pun mare pret pe ambalaj, face cam un sfert din cadou, si intotdeauna impachetez cu mana mea, niciodata nu folosesc pungi de cadouri sau cutii cumparate. Prefer hartia de ambalaj, sau combinatii de diverse materiale, cu panglici si alte accesorii.

Unei prietene care s-a casatorit recent i-am facut cadou invitatia ei de nunta inramata in relief impreuna cu doua din floricelele avute in piept la nunta ei. A iesit ceva superb si a incantat-o foarte mult.

Daca ai ceva care ar putea s-o impresioneze, inrameaza! Ceva din copilarie, din tineretile voastre, ceva ce ai pastrat ca suvenir si de care nu-si mai aminteste.

Un alt cadou pentru care am primit numai laude si la care am vazut-o pe sarbatorita extrem deimpresionata (desi e o persoana greu de impresionat) a fost urmatorul: am cumparat un cufar din lemn frumos decorat, l-am umplut cu banuti aurii de 1 ban (am schimbat la banca 100 000 vechi in banuti de 1 ban - nu va spun cum s-a uitat la mine casiera, m-a intrebat de zece ori daca sunt sigura) si cateva bijuuri de efect, am pus o harta a comorii (gasesti pe net) pe care am scris cateva cuvinte de efect (o harta care sa te ajute sa gasesti drumul spre inima celorlati si un cufar in care sa iti pastrezi sufletul bun si cald - tot ce ai tu mai de pret) si i l-am dat spunandu-i ca daruiesc o comoara pentru o comoara. A fost un moment deosebit pe care nu o sa il uit niciodata atunci cand l-a deschis si a gasit banutii aurii si zornaitori in el.

Cam atat deocamdata, acum incep sa pregatesc surprizele pt Craciun, vreau sa fie deosebite pentru fiecare persoana in parte.
Bafta!
Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

ce idei minunate ai LEAH! mai spune-ne si noua, ca vin sarbatorile de iarna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Leah, minunata ideea ta cu inramatul invitatiei. am si eu o intrebare, cum ai inramat-o in relief, ca nu inteleg. ai vreo poza cu ea gata?

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze
poze apartament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Super idei, o sa fac ceva inramat, inca nu stiu ce si cum anume.

Apropos de farse, sa stiti ca prietena mea i-a facut sotului ei de ziua lui o farsa la radio 21.

Parca mai voiati idei de la ea. Pai uite, anul acesta de ziua sotului ei, a ales necunoscuti de pe strada si i-a rugat sa faca urari pentru sotul ei.

Sau i-a facut surpriza de ziua lui o mica alergatura cu indicii pana au ajuns sa se intalneasca intr-un loc dragut. Ea are o teorie f draguta, de ziua prietenilor pregateste un cadou si un concept - concept fiind surpriza.

Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clara25 spune:

Roxana,eu intotdeauna cand fac un cadou ma gandesc la ce i-ar face placere persoanei respective,ce hobby-uri are,la lucrurile utile care i-ar lipsi,la placerile ei mai mult sau mai putin ascunse .De exemplu daca ii place un anumit cantaret sau grup de muzica i-as face o petrecere surpriza in care sa apara respectivul sa ii cante "La multi ani",dar asta e foarte greu de realizat(depinde de cine e artistul in cauza)

Aici in Belgia exista un obicei hazliu..cu 2-3 saptamani inainte de nunta are loc "le brulage de culotte"(arderea chilotilor) in care prietenele viitoarei mirese organizeaza o zi plina de surprize pentru respectiva(un fel de petrecerea burlacitelor la noi).Aceasta zi consta in mai multe probe(care mai de care mai aiurite) pe care fata respectiva trebuie sa le depaseasca.Se termina cu arderea efectiva a pretiosului obiect .Sa-ti povestesc ce i-au facut cumnatei mele prietenele ei anul trecut cand s-a maritat.Prietena ei cea mai buna a rapit-o efectiv de acasa(cu pistol si cagula),i-au pus o banderola la ochi si au dus-o la Brussel in piata mare(Grande Place de Brussel).Acolo avea pregatita o papusa gonflabila de 1 metru jumate,pe fata careia lipise poza viitorului ei sot.O imbracasera(papusa) intr-un tricou pe care era scris mare "Rafael pour toujours" si o pereche de pantaloni scurti.I-a prins papusa cu catuse de mana si a plimbat-o peste tot prin piata aceea plina de straini,cu banderola la ochi,pana la un bar.Acolo la o masa o asteptau toate prietenele ei,i-a desfacut legatura si iti dai seama ce fata a facut cand a vazut unde era,toate prietenele dar mai ales papusa

Apoi dupa ce am baut ceva a trebuit sa se deghizeze intr-o cantareata latino(o peruca mare cu carlionti,sutien din lemn peste o bluza rosie,fusta foarte sexy,pantofi cu toc).Apoi in mare alai ne-am dus iar in mijlocul pietii unde au avut loc probele.Prima consta in a invita zece barbati la dans la intamplare(pusesera si muzica latino)..a doua s-a urcat pe scaun si in gura mare a facut niste declaratii de dragoste marete lui Rafael in timp ce toata lumea se holba,a treia a trebuit sa opreasca zece cupluri sa le intrebe detalii din viata lor amoroasa(de genul care e pozitia preferata),alta sa faca poze cu zece barbati in pozitii cat mai virile.....

Apoi am fost la un restaurant mexican unde fiecare i-am dat cate un cadou micut(chilotei din bomboane,uleiuri erotice,etc)..Apoi discoteca si totul s-a terminat pe un iaht unde era un fel de petrecere cu muzica house..

Mie mi s-a parut cam exagerata treaba,dar la ei e o traditie si lumea se amuza..Asta apropo de surprize

Sper sa gasesti ceva care sa ii faca placere..


Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!

Nemary, da, am o poza: inramarea a fost in relief ca sa nu se zdrobeasca floricelele. (daca vrei sa vezi poza, da un pm cu adresa de mail si ti-o dau).

Hai sa va impartasesc cateva din ideile pt Craciun:
Pt o prietena care bea multa cafea din placere: doua cani imprimate cu boabe de cafea sau pe care sa scrie cafea, puse intr-o cutie de carton si "ingropate" in boabe de cafea adevarate. Va trebui sa scormoneasca prin ele ca sa gaseasca canile si abia astept sa ii vad fata cand va deschide cutia.
Pt alta prietena, un cadou cu tenta indiana: ceai negru darjeeling adus din India, conuri aromate de ars, impachetate intr-o cutie metalica de la bomboane, indiene, evident.
Matusile mele vor primi fiecare cate o barza, sa le ajute sa faca bebelusi, ca vad ca nu se descurca singure
Mama va primi o poinsettia pusa intr-un ghiveci decorat festiv, ei ii plac mult florile si cred ca e satula de cadouri banale.
Pt sora mea, tata si sotul meu inca ma mai gandesc.
Bineinteles colegele de birou vor gasi de Mos Nicolae cate un ciorapel plin cu dulciuri la prima ora cand vor sosi la birou (lasate de mine de seara, ca sa creada ca chiar le-a adus Mos Nicolae)
Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Leah, ai niste idei minunate.
Felicitari!
Am sa ma inspir si eu din ele.

Mai spune-ne.


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput