KK de culoare verde la bebelina de 3 luni!

KK de culoare verde la bebelina de 3 luni! | Autor: Happiness_4_us

Link direct la acest mesaj

Este normal sa aiba culoarea asta?
Bebelina maninca numai laptic de la sanul mamei si pana acum nu avea culoarea asta. De cateva zile, are culoarea verde deschis, iar mamica fiind ingrijorata, m-a rugat sa va intreb pe voi, mamicilor cu experienta, daca este normal?!
Multumim mult!

Cu mult drag, Nana.



Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

daca nu exista alte semne, adica miros deosebit, consistenta ciudata, atunci cel mai probabil mamica a mancat ceva colorat intens in verde - spanac, mazare, linte verde, salata, etc.
nu e nimic ingrijorator.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumesc mult, Roxana!

Cu mult drag, Nana.



Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Bebele meu facea kk asha verde cand mancam eu prajeli sau grasimi. Mi-a zis cineva sa urmaresc asta si intr-adevar asa a fost!

RAZVAN MIHAI – puiul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OrbuGabi spune:

Daca nu are consistenta schimbata sau mirosul schimbat ,cu siguranta este de la ce a mancat mamica.Eu am indraznit se mananc o bucatica de ciocolata cand alaptam si puiul meu a facut kk verde si a fost si agitat.

Gabriela mamica de printesaAlice-Cristiana(20.12.2002)
si nazdravanMartin-Tudor(22.09.2005)
www.dropshots.com/OrbuGabi" target="_blank">pozesi filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.aly spune:

Fetita mea nu mai mananca la san si totusi face kk verde.m-am gandit ca e posibil sa faca de la ceiutzul care contine menta.nu m-am ingrijorat deoarece nu sunt alte probleme(dureri de burtica,miros diferit,etc)voi ce parere aveti?alinutza cu bb maria-louisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

b.aly, daca fetita nu mai este alaptata la san poate fi verde si de la fierul din laptele formula.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Legat de kk verde la bebelusi pediatra mi-a spus ca sa fiu atenta ca se oxideaza la aer si de aceea e uneori verde. cand schimb bebelina imediat dupa kk nu este verde, are culoare normala. Micuta mea este exclusiv pe formula.



Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.aly spune:

multumesc mult roxana,la asta chiar nu ma gandisem.mai am doua prietene cu bb de 2luni si au aceias problema.mersi

Mergi la inceput