e posibil asa ceva?

e posibil asa ceva? | Autor: roxica

Link direct la acest mesaj

fetelor voi credeti ca e posibil ca un bebelus sa inghita un bold fara sa ne dam seama? ana mea a acut ieri in mina un breloc dat de un vedrisor de-al ei (fara sa vedem noi0 din care lipseste un bold, am vazut apoi...l-am cautat disperati prin toata casa dar nu l-am gasit? voi ce credeti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Eu una ma gandesc ca e ascutit si nu cred ca-l putea inghiti fara sa dea vreun semn..Mai degraba vezi daca nu s-a infipt in ceva.Pupici,MOnica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

cam pe asta ma bazez si eu caci ea de obicei cind baga ceva in gurita oricit de mic ar fi nu deschde gura si o mofole acolo, chiar si o ata..totusi un bold ar fi intepat-o la limbuta...
sotul spune ca poate nici nu a avut acel bold procariaaia de breloc desi mie mi-e greu sa cred...pt ca ar fi fost asimetric...
nu stiu ce sa mai zic dar cam stau cu frica...nu stiu ce semne sa urmaresc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Nu,in nici un caz .Nu putea sa inghita boldul fara ca inainte sa fie intepata la degetele,limba,gura.
Cum toti bebelusii plang la orice inconvenient la fel ar fi facut si fetita ta.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Mama mea este radiolog si in perioada in care a lucrat la Budimex a vazut o multime de obiecte inghite de copii, printre care si ace de gamalie.

Ar fi putut sa-l inghita. Cred ca trebuie sa vorbesti cu un medic.

Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

ca sa scapi de orice indoiala,du te la camera de garda a unui spital si cere sa i se faca micutei o radiografie,eventual si o ecografie la stomac...multa sanatate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

am scapat de griji..m-a sunat cumnata-mea aseara si mi-a zis ca a gasit pacatosul de ac in masina infipt in pres...am tras o sperietura..de spital mi-era sila ca stiam ca ma va interna ca sa-i fac investigatiile si mai luam si alte alea de acolo...multumesc frumos pentru sfaturi tuturor!

Mergi la inceput