Pe voi va mai strange sotul in bratze noaptea?

Pe voi va mai strange sotul in bratze noaptea? | Autor: Lemoni

Link direct la acest mesaj

Aseara a fost o mare furtuna,fulgera si tuna foarte rau iar sotul meu ma tot strangea in bratze parca vroia sa ma protejeze,eram in pat deci nu era nici un pericol pt mine,dar tare mi-a placut.Atunci mi-am amintit ca asa dormeam la inceput lipiti unul de altul,parca avand aceeasi suflare,apoi au sosit cei mici care se tot bagau intre noi si amandoi tinjeam dupa un pat mai mare si loc mai mult.
Voi cum mai dormiti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

mda, intrebarea mea e cum scapi de obiceiul acesta defavorabil mie si celor 8 ore de somn de care am nevoie. Io's mai rece din fire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Initial creeata de Lemoni

Aseara a fost o mare furtuna,fulgera si tuna foarte rau iar sotul meu ma tot strangea in bratze parca vroia sa ma protejeze,eram in pat deci nu era nici un pericol pt mine,dar tare mi-a placut.Atunci mi-am amintit ca asa dormeam la inceput lipiti unul de altul,parca avand aceeasi suflare,apoi au sosit cei mici care se tot bagau intre noi si amandoi tinjeam dupa un pat mai mare si loc mai mult.
Voi cum mai dormiti?




ca doua boabe intr-o pastaie avem ditamai patul de 2m/150, si dormim inghesuiti intr-un colt, unu peste celalalt si ce bine e

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Noi prin Paris

Pentru Barbye, una dintre noi...Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

niciodata n-am dormit imbratzishatzi. io ma sufoc si am nevoie de spatziu. ne intoarcem cu spatele unul la altul si doar asha pot dormi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Inainte sa adormim, da stam lipiti unul de altul. Cind mi se face somn eu ma cuibaresc in stinga patului el in dreapta...el doarme pe burta, eu colac. In weekend dimineata ne trezim facuti sandwich de pitici. Noroc ca-i patul mare.

Sincer, lipita si eu m-as sufoca...si nu cred ca as putea adormi. Imi place sa am perna racoroasa (o invirt pe cealalta parte toata noaptea).

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

La noi e deja un ritual, adormim mereu imbratisati. Altfel as adormi foarte greu, e ca si cum am fi certati... De multe ori radem, ca luam forma unui www.uta.fi/~trjusc/brezel.jpg" target="_blank">Brezel



Alina


In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea! (proverb german)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

In fiecare noapte. Si noi avem un pat imens (2 x 2), dar cind dormim ocupam cca un sfert din el. Eu oricum ador sa fiu tinuta in brate

Leta si un bebe
2005 - primul an de viata
bebe in 2006
want my life back

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Noi?...fund in fund si noapte buna! Cam asa "ne strangem noi in brate"! Si mie mi-e dor, fiindca si noi dormeam la fel la inceput, acu' probleme, copil, oboseala...

RAZVAN MIHAI – puiul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

well..eu dorm cu motanul, fund in fund, cap-fund, coada motan peste ochi, fund de motan inghesuit la gat, bot de motan bagat in parul meu, motan cu capul pe perna mea, motan care ma inghesuie si ma impinge sa ma dau mai incolo...se pune??



_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

posted by MaryP Noi?...fund in fund si noapte buna! Cam asa "ne strangem noi in brate"! Si mie mi-e dor, fiindca si noi dormeam la fel la inceput, acu' probleme, copil, oboseala...

Esti tare haioasa dar iti dau dreptate am fost acolo si stiu cum este.
Nici nu ma asteptam la atitea raspunsuri .
babyblue punem si motanul daca vrei tu.
Noe voi de cati ani sunteti casatoriti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da, daca eu nu as fi prea obosita dupa 10 ore de servici si 4 ore cu mandra mica. Eu ii tot repet sa nu-i mai fie teama, ca nu fug Dar adevarul e ca imi place sa am spatiu fara sa fiu sufocata


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput