Coafor de cretze?

Coafor de cretze? | Autor: smillaraaq

Link direct la acest mesaj

Doamnelor si domnilor, dragi mamici si nemamici cretze si necretze,

supun atentiei dvs. aceasta problema serioasa (care probabil a mai fost discutata, da' google refuza sa-mi spuna cand si unde :():

cine cunoaste o coafeza care tunde frumos parul cretz? (in Bucuresti)

posesorii de par cretz in numele carora va adresez aceasta intrebare sunt reticenti cand vine vorba de coafor, pentru ca se pare ca cele mai multe saloane nu tin seama de tipul de par si practica intesinv tunsoarea "pamatuf" sau "maturica", care nu-i avantajeaza

daca cunoasteti coafeza buna, verificata, pentru par cretz rau, plis spuneti-mi si mie sa transmit mai departe si va multumesc!

Edit: se pare ca exista o anume dra Gabi la Salonul Tantzi de pe Vasile Lascar. Gabi insa nu mai lucreaza acolo. Daca stie cineva unde s-a mutat, iarasi ne-ar fi o informatie utila :)

Multumesc!!


Smilla

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Se accepta si raspunsuri pe PM, daca nu vreti sa dati detalii la vedere :-)

Se accepta si discutii "de ce parul cret e mai greu de tuns?" si batalie "crete versus linse" (eu sunt linsa... si taaaaare as vrea sa fiu creatza!)




Smilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Nu cred ca vom gasi asa ceva!!!!Sau poate n-am intalnit-o pana acum....Toate sunt obisnuite cu parul lins...iar cand taie din parul meu nu se gandesc ca e cret....Si taie multtt....si cand se usuca e foarte scurt.....Inca n-am gasit pe nimeni....

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Dragele mele mi-am intrebat una bucata colega super creatza de la birou despre unde se tunde si respunsul a fost:

"Miko 1, Simona! Verificat!"

Eu am parul drept dar o cred pe cuvant pentru ca n-am vazut-o nici cu varianta "maturica", nici "pamatuf"

Succes!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/odeta83/album?.dir=/1277re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x-woman spune:

Uite un subiect de care sunt direct interesata........Mooooooama si ce interesata... Mai ales de cand parul meu cretz a luat-o razna cu totul, a crescut aiurea , si nici macar dupace ies de la nu reusesc sa-l fac sa se mai aranjeze...

Chiar ma gandeam ca doar foarfeca mai poate salva aparentele si abia astept sa aflu parerile voastre, eventual modele de tunsori,tiprui de prindere a parului, etc etc

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Initial creeata de smillaraaq

Doamnelor si domnilor, dragi mamici si nemamici cretze si necretze,

supun atentiei dvs. aceasta problema serioasa (care probabil a mai fost discutata, da' google refuza sa-mi spuna cand si unde :():

cine cunoaste o coafeza care tunde frumos parul cretz? (in Bucuresti)

posesorii de par cretz in numele carora va adresez aceasta intrebare sunt reticenti cand vine vorba de coafor, pentru ca se pare ca cele mai multe saloane nu tin seama de tipul de par si practica intesinv tunsoarea "pamatuf" sau "maturica", care nu-i avantajeaza

daca cunoasteti coafeza buna, verificata, pentru par cretz rau, plis spuneti-mi si mie sa transmit mai departe si va multumesc!

Edit: se pare ca exista o anume dra Gabi la Salonul Tantzi de pe Vasile Lascar. Gabi insa nu mai lucreaza acolo. Daca stie cineva unde s-a mutat, iarasi ne-ar fi o informatie utila :)

Multumesc!!


Smilla



Intotdeauna am avut probleme , la parul pe care-l am.........
Si pt. ca am patit-o de cateva ori , am decis sa-mi las parul lung ,(deasupra fundului) si merg doar la indreptat varfuri. Pana o sa-mi gasesc o coafeza buna , asta e cea mai buna solutie.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

pe forumul eva e o tipa din bucuresti care tunde super bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A78 spune:

Fetelor de par CRET,
cred ca sunteti foarte fericite ca aveti asa par, cu toate ca e greu de gasit un coafor bun.
Permanent mi-am dorit sa am par cret, dar... e super drept. Acum tot umblu cu ondulatorul din urma mea.

Felicitri celor cu par cret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Multumesc pentru raspunsuri!

Ma intereseaza si alte adrese, saloane, persoane etc - vad ca e totusi penurie in zona asta, poate ne aud fetele din clubul stilistelor si se reprofileaza :-)

quote:
Originally posted by cristi22na

pe forumul eva e o tipa din bucuresti care tunde super bine.



cine? unde? ca nu-s membra pe forumul ala



Smilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amih29 spune:

Da, da, aceeasi intrebare si la mine: ce coafor de cretze? Cine si-a tuns parul cu succes si, preferabil, nu la preturi absolut exagerate?

Sunt si eu intr-o misiune urgenta de gasire a mainii de aur tunzatoare de bucle. Luni am programare tot la Tantzi de pe Lascar Catargiu, dar fara faimoasa Gabi care acum a plecat (era si ea creatza, de aia tundea bine) mi-e taaaare frica. help? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

deci cretzele nu se tund in romania :-)

sau nu intra pe DC? :p

dar hai s-o luam invers, de permanent la "linse" ce ziceti? chiar omoara parul, cum ma ameninta pe mine lumea?



Smilla

Mergi la inceput