Autobronzant

Autobronzant | Autor: Natalis

Link direct la acest mesaj

Stiu ca s-a mai discutat si ca poate va plictisesc, dar vreau sa va intreb care este cel mai bun autobronzant dintre cel de la Avon cu bronzare treptata si cel de la Johnsons`s si daca imi puteti spune de unde si cu cat l-ati cumparat. Vreau unul pentru o bronzare mai "fina" pentru ca vine sezonul rece si nu vreau sa par nici exagerat de bronzata, dar nici sa ma fac "branza". Dupa cate aplicari (aproximativ) au inceput sa se vada efectele si ce ati facut pentru fatza ? Stiu ca pun multe intrebari, dar chiar vreau sa stiu ce sa fac sa nu imi iau plasa. SI daca puteti mentiona cateva trucuri pentru un efect cat mai bun.

Cat de josnic imi pare pamantul cand ma uit la cer !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu folosesc gama Nivea si sunt multumita. De la prima utilizare se vad efectele. Si au pentru mai multi pigmenti de piele. Eu,a vand pielea alba, iau pentru asa ceva si nu arat exagerat de bronzata.
In felul asta renunt la pudra sau fond de ten.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Eu am folosit unul de la Garnier pt piele mai deschisa la culoare. Si am facut prostia sa ma dau si pe fata. Rezultatul au fost niste cosi de toata frumusetea, in plus fata parea patata si mi-a uscat si tenul cu toate ca foloseam si crema de fata din belsug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:


Anul acesta nu am putut face plaja (am nascut in aprilie) si ca sa arat cel putin civilizat am incercat crema bronzanta Johnson's.

Zi de zi incercam sa descopar o cat de mica modificare a pigmentului. Nimic. Este hidratant, si are un miros puternic intepator care se imprima in haine.
De bronzat insa nu am reusit sa ma bronzez cu el.


http://photos.yahoo.com/ph/c_ghimis/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natalis spune:

SI pana la urma cel de la Avon cum este ? De la Skin so Soft parca...

Cat de josnic imi pare pamantul cand ma uit la cer !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Eu am folosit autobronzante de la Garnier si de la L'Oreal.
Evident la prima aplicare m-am umplut de dungi; apoi am invatat sa ma dau uniform, nuanta obtinuta cu L'oreal era chiar draguta, dar se plingea sotul ca are un miros foarte puternic si neplacut - mie imi place, mi se pare ca miroase a migdale...dar a trebuit sa renunt, ca m-a amenintat cu parasirea dormitorului conjugal
Despre cremele cu nuantare light nu stiu prea multe, n-am folosit (inca), dar am auzit lucruri bune despre crema de la Johnson's

Leta si un bebe
2005 - primul an de viata
bebe in 2006
want my life back

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

eu am folosit spray-ul autobronzant de la garnier si am fost super multumita! anul asta il folosesc tot pe cel de la garnier. bineinteles ca nu mi-a iesit din prima o culoare uniforma dar dupa aia am stiut ce trebuie si ce nu trebuie facut si mi-a iesit bine, fara pete , dungi....
in primul rand tre sa respecti pasii de pregatire a pielii dinaintea aplicarii autobronzantului. este foarte important.
diferenta se vede de la prima aplicare.
daca vrei pentru fata au aparut servetele autobronzante de la garnier (eu le-am incercat) care sunt foarte usor de utilizat.
mult noroc!!!


Mareea iulie 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Si eu stiu ca Garnier e foarte buna!

Mergi la inceput