Atentie la salau!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

pana acum nu am auzit sau vazut asa ceva. noi suntem de langa balta si sotul meu merge destul de des la peste. multumim ca ne-ai atras atentia, nu se stie niciodata. mai ales cu inundatiile din ultima vreme, cine stie ce a mai venit odata cu ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis_ina spune:

M-am documentat si am aflat cum ca ar fi un soi de tenie numita botriocefal ,care apare la pestii rapitori. Pestele este doar o gazda intermediara , ei aparand la crustacee pe care pestele le consuma si apoi trece de la peste la om , existand posibilitatea aparitiei unei anemii destul de severe. Nu stiu daca voi mai consuma vreodata asa ceva , chiar daca se spune totusi , ca daca este bine preparat (fiert sau prajit ), riscul infestarii dispare.Dar deja am ociul format si numai daca-i vad imi trece pofta de peste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

yahhhhhhhhh mi se face rau ... reclamatie ar trebuie sa faci rapid, si in mod clar sa nu dai copilului
de la peste de data asta coserva am facut o intoxicatie ... urata , in copilarie
deci nu e de joaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Marilen are dreptate.
Pestii pot fi infestati datorita poluarii. Am fost de curand in Delta Superioara (la 2 km de Tulcea) si de la hotel ni s-a zis ca la Tulcea exista nu-stiu-ce combinat chimic care deverseaza resturi in delta. Au fost cazuri cand si pe strada se vedeau resturi de soda caustica care nu putea fi indepartate cu apa. AM fost de-a dreptul oripilata, mai ales cand am auzit ca patronul este iranian si desi primeste amenzi lunare, nu investeste in echipam pt reducerea poluarii. Din pacate nici angajatii acelei intreprinderi nu zic nimic deoarece sunt f bine platiti. In plus, legea nu este destul de de aspra (ca sa nu zic ca nu exista) pt cei care polueaza mediul!
Este strigator la cer! Iar noi, cei de rand, avem o mare problema de ATITUDINE! Vai de copiii nostri!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Matei in Septembrie

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Si-atunci, traiasca pestele congelat pe care inainte il ocoleam!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput