Folosim ovule vaginale in timpul menstruatiei?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Nasol ca nu scrie nimic pe prospect, de obicei se mentioneaza, unele sa iau altele nu.

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu stiu ca tratamentele de genul asta au cea mai mare eficienta daca se incep imediat dupa ciclu. Cel putin asa mi-a spus medicul. Nu stiu ce ar trebui sa faci daca deja ai inceput tratamentul, dar precis medicul tau te va sfatui.

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

eu incerc sa fac tratamente cu ovule in perioade in care nu am ciclu. nu stiu cat este sau nu interzis dpdv medical, dar asa gandesc eu.
inainte sa pui ovulul faci spalaturi, deci locul tre sa fie ff curat, ceea ce nu e cazul la ciclu, nu???

exceptie: am facut o cauterizare pt o rana pe col, atunci aveam o scurgere persistenta si faceam tratam cu ovule, insa fluxul nu era kiar abundent. si mergeam la medic, acolo imi curata locul si punea apoi ovul.

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

grecia 2006

DACA DRAGOSTE NU E, NIMIC NU E!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana31 spune:

categorig NU ovule in timpul menstrei.

vei relua tratam. dupa terminarea menstruatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Si eu stiam ca nu se administreaza ovule in timpul menstruatiei dar de curand am aflat ca sunt unele care se iau inclusiv in timpul menstruatiei si anume,Terginan.Cred ca cel mai bine este sa intrebi medicul.



MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Repet intrebarea, cele care va pronuntati atat de categoric impotriva, aveti si oarece argumente?

Mergi la inceput