sutienul

sutienul | Autor: Catusha

Link direct la acest mesaj

Sinii - eterna problema...

Daca sint mici, ca de ce sint mici...
Daca sint mari, ca de ce sint mari... .
Si, ca si in cazul tuturor cretzelor care isi doresc parul intins, dar al celor cu parul intins care isi doresc bucle, inca nu s-a ajuns la un consens in privinta marimii optime a sinilor .

Cred insa ca atit posesoarele de sini voluptosi cit si cele de mici protuberante ar trebui sa fie de acord ca un sutien BUN poate sa faca minuni. E drept ca pentru fiecare din cele doua genuri este nevoie de un alt tip de sutien.

Ce sutiene folositi cu rezultate multumitoare?
Cele cu sini mari, ce sutien reuseste sa va tina sinii suficient de bine incit sa se evite efectul neplacut de cozonac crescut prea mult?
Cele cu sini mici, ce sutien reuseste sa puna in valoare ceea ce aveti, atit cit aveti?



Catusha, de 2 X mamica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Triumph, si numai triumph...
Intr-o vreme purtam Felina, dar acel model nu mai exista. Si nu au aceeasi calitate ca si triumph.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

am uitat sa spun, am "balcoane" destul de mari:))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

oh.. iar povestea asta? O sa descoperi discrepante adanci intre cele care stau in Ro si cele din afara.. atat ca firme si acces la informatie, cat si la gusturi.. Pana reusesti sa gasesti sutienul care vine pe forma ta trebuie sa probezi nenumarate modele. de la nenumrate firme. Eu ma declar fan inconturnabil Marks&Spencer. E singura firma cu croiala facuta ca pentru mine! Si Wonderbra cand vreau sa fac senzatie la vreun decolteu. Sau Chantelle.



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

[quote]Originally posted by Kittie

oh.. iar povestea asta?

S-a mai vorbit despre asta? Nu am stiut, desi am cautat inainte sa deschid subiectul. Probabil ca nu suficient de bine.



O lista seaca cu firme de lenjerie e usor de gasit, eu ma gindeam mai degraba ca poate evitam astfel sa facem "investitii proaste", mai ales ca un sutien foarte bun poate fi chiar scump.

Catusha, de 2 X mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

io port sutien d-ala cu doua cupe, se incheie la spate sau in fata si are doua bretele...

...mai fetelor, se spune ca sanii frumosi nu tre' sa fie nici mari, nici mici, ci atat cat sa se potriveasca perfect in mainile iubitului!

PS. Caut barbat cu maini mici.....

www.tickercentral.com/view/6wbw/1.png" target="_blank">ticker pt slabit
_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Triumph sau Marks&Spencer, nimic altceva pentru ca la sanii mei mari nu-mi vine nimic altceva bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Catusha, fara suparare.. e o chestie mai degraba de perenitate a subiectului, nu numai ca s-ar fi povestit sau nu despre sutiene (deja). Un sutien bun nu e neaparat scump (aici in tara, insa, e valabila sintagma asta). doar iti trebuie foarte multa cercetare de piata. Si evident, in functie de ce ai nevoie (pentru ridicare, pentru forma, pentru bretele...). Si nimeni nu te poate asigura ca sutienul y produs de firma x iti va veni manusa..



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

cu riscul de a supara anumite persoane , pe mine ma intereseaza f tare sobectu.
dupa ce am terminat cu alaptatu, am ramas cu niste chestii tare ciudate si am mari probleme in gasirea sutienului potrivit.
75 B e mic, 80 B mare si tot asa.
asa ca orice sfat e binevenit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Pun si io o intrebare:
exista in Bucuresti reprezentanta Triumph? Ca asa am mai vazut si prin Obor niste "trioamfe"...



Kya - viitoare mamica in asteptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Eu sunt fan Triumph mar 85-90B (depinde de model). La mine in cartier (langa Oraselul Copiilor) au modele super la preturi mai mici decat in CityMall sau Unirea. Eu am mers pe modelul clasic multi ani pana ce vanzatoarea m-a incurajat sa probez si alte modele mai sexy. Imi cumpar si de la Jolidon (linia lor sau linia preluata de la Argos) dar aleg doar gama lor fara burete, cu broderie. Oricum pt iarna nu renunt la Triumph clasic.

Mergi la inceput