ten gras = hidratat?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

si eu am tenul gras, folosesc crema de la Yves de o saptamana, deocamdata sunt multumita, sa vedem cum o sa fie dupa o luna

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu folosesc Clinique Moisture Surge extra, varianta pentru ten gras. nu usuca deloc tenul.

roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

pe mine ma nemultumeste faptul ca in Ro marile firme(nu mai zic de cele mici) comercializeaza doar creme de fata si sunt deficitare la capitolul masti/peeling. tocmai am primit "de afara" niste testere cu masca hidratanta de la "la roche-posay" (din cate stiu firma asta nici nu e pe piata la noi), e un fel de crema pe care o lasi 10 minute pe fata si pe urma te speli, de ce nu exista asa ceva si aici? ca macar iarna orice ten are nevoie de o hidratare intensa.
eu folosesc doar produse dermato-cosmetice, avand un ten sensibil, dar in afara de clasica argila nu stiu ce masti sa folosesc; in farmacii, pe langa creme, se gasesc doar produse de gomaj , interzise tenurilor sensibile (in disperare de cauza mi-am luat asa ceva de la bioderma, o utilizez insa rar).
stiu ca avon are niste masti-peeling(acelea care se desprind ca o foita de pe fata) ce indeparteaza celulele moarte( necesar pentru ca crema sa poata "penetra" cat de cat tegumentul),dar pt. mine produsele lor sunt prohibite, asa ca daca stiti vreo masca-peeling de la o firma buna spuneti-mi va rog.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

[quote]Originally posted by Teodora D.

stiu ca avon are niste masti-peeling(acelea care se desprind ca o foita de pe fata) ce indeparteaza celulele moarte( necesar pentru ca crema sa poata "penetra" cat de cat tegumentul),dar pt. mine produsele lor sunt prohibite, asa ca daca stiti vreo masca-peeling de la o firma buna spuneti-mi va rog.[/font=Comic Sans MS][/teal]

De ce???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by Criss75

[quote]Originally posted by Teodora D.

stiu ca avon are niste masti-peeling(acelea care se desprind ca o foita de pe fata) ce indeparteaza celulele moarte( necesar pentru ca crema sa poata "penetra" cat de cat tegumentul),dar pt. mine produsele lor sunt prohibite, asa ca daca stiti vreo masca-peeling de la o firma buna spuneti-mi va rog.

De ce???


pt. ca, asa cum am scris mai sus, mi s-au recomandat (de catre dermatolog)produse dermato-cosmetice, categorie din care avon nu face parte.[/teal][/font=Comic Sans MS]


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Eu sunt cosmeticiana si pot sa iti spun ca un ten gras poate fi de multe ori si deshidratat.... deci trebuie avuta in vedere o mai buna hidratare atit din interior cit si din exeterior. Ceea ce pot sa iti spun este ca suportul plastic al acestui tip de ten este bun , adica tonusul, aderenta si elasticitatea pielii sunt pastrate un timp mai indelungat si prin urmare pielea imbatrineste mai tirziu.

Mergi la inceput