O ALTA GREVA !?

O ALTA GREVA !? | Autor: ariana31

Link direct la acest mesaj

e greva in invatamant din nou?

Se pare ca nu va incepe scoala pe 15 sept.

ce parere aveti vi se pare justificata greva profesorilor ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Asa am auzit si eu. Dar in acelasi timp am citit ca scoala nu va incepe vineri, si luni din cauza grevei???!!! Dar greva tine doar o zi???

eu
poze nunta

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eve44 spune:

A devenit o obisnuinta sa fie greva la inceput de an scolar.
Si anul trecut tot asa a fost.
O timpenie o sa iasa si din invatamintul asta .
Nu mai inteleg copiii nimic.
Iar ministrul spune ca e totul ok .
Poate se rezolva pina vineri.

Eve


"Cu penele altuia te poti impodobi ,dar nu poti zbura."L Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

Pentru copii nu este deloc ok dar ma gandesc la ce salarii de mizerie au invatatorii/profesorii si nu pot sa zic ca este nejustificata.

1 ,2
3
Cristina , mami de cei mai frumosi si iubiti copii de pe pamant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ariana,daca ma gandesc la salariul meu 7,5 mil. dupa 15 ani de invatamant,o tona de premii la Olinpiadele nationale,serios ca mi se pare justificata,dar stiu ca nici guvernantii,nici liderii sindicalisti nu se strofoaca prea tare cu ce se intampla in Invatamant,asa ca nici anul trecut scoala noastra nu a facut greva si nici acum nu cred ca o sa faca.
In alta ordine de idei eu ieri am inteles de la Tv ca e vorba doar de o boicotare a inceputului de an scolar,a deschiderii festive in fapt,pentru a nu da ocazia politicienilor sa se umfle in pene cu discursuri siropoase,ccc se intampla de obicei la scolile mai rasarite.
Asta am inteles eu,noi maine dimineata avem Consiliu profesoral si o sa aflu ce facem vineri,dar eu cred ca o sa fie deschiderea vineri,cu profesori,cu elevi,cu parinti....cu tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Nu numai la inceput de an dar si la sfarsit si mai ales in preajma examenelor.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Mie mi se pare inutila. Nu cu imbuibatii astia din guvern si cu acesti lideri sindicali "eficienti".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Sincer, imi este lene sa caut in arhiva acelasi subiect de anul trecut..... am tot scris, am dezbatut si.... faaaaassssssss..... !

Asa va fi si cu subiecul aista, o sa facem bataturi clicarind si guvernantii +/- presedintele mariner tot de ciolanul lor se vor ocupa..... a, mai exista subiecte despre invatamant, cultura, cercetare, economie, case pentru inundati samd ? Sunt bune, dar numai inainte de alegeri.......

Evident, aceasta este o opinie proprie si personala si trebuie tratata ca atare !

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Darael..subscriu!!!

"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

mama mea este profesoara si anul trecut dupa s-au recalculat salariile profesorilor ea a cazut in alta grila de salarizare si a primit o "marire" cu 10.000 lei mai putin...nu e o suma importanta, dar e de-a dreptul rasul-plansului ce s-a intamplat.

miti, mamica de
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu

Mergi la inceput