Transpiratie abundenta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

waw

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyMcBeal spune:

Eu nu m-am intalnit cu colega,s-o intreb,dar n-a pomenit de toxina botulinica.
Spunea ca dupa injectii a inceput sa transpire - dar nu exagerat - intre si sub sani,insa n-o deranjeaza.E superfericita ca nu i se mai uda bluzele la subrat,de cum le lua pe ea.
Am s-o intreb si cum le zice la injectii.In Oradea le-a facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Solutii:
- faci dush cat mai des posibil
- daca nu ai posibilitatea sa faci dus, esti la servici sau pe drum, sa ai la tine un pachetel cu servetele umede si un mini stick care ti se potriveste mai bine. Mergi la baie te stergi cu servetelul si apoi te dai cu stick-ul (e o solutie de moment dar eficienta)
- sa mergi la un dermatolog, poate sa-ti dea un tratament ceva daca transpiratia e intr-adevar abundenata.


38 +
pozele noastre
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Ceai de salvie(baut) pentru transp[iratie excesiva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Cat costa Maxim? Se primeste prin posta produsul?
Din pacate e antiperspirant si contine aluminiu...dar macar din cand in cand l-as folosi daca este asa de bun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

transpiratia excesiva si urat mirositoare poate fi cauzata de probleme renale. deci niste analize la urina nu ar strica. parerea mea!

mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

transpiratia excesiva si urat mirositoare poate fi cauzata de probleme renale. deci niste analize la urina nu ar strica. parerea mea!

mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Marilen, Maxim se comanda pe site-ul firmei si se trimite prin posta, cu plata ramburs. Pretul este ~ 500.000 lei (vechi), in functie de cursul dolarului. intra pe site si vezi acolo toate detaliile. am vazut si eu ca are Al in compozitie (mai precis clorhidrat de Al), dar pe cutie scrie ca este recomandat de dr. dermatolog...
Mai scrie ca pe timpul sarcinii este necesara consultarea medicului pentru a vedea daca se poate folosi.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Dar cu transpiratia excesiva a talpilor se mai confrunta cineva? Ca eu parca calc in balti... Cred ca tot o cauza interna are.



Kya - viitoare mamica in asteptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

transpiratia abundenta si urat mirositoare a talpilor este cauzata de o ciuperca. eu m-am capatat cu asa ceva in timpul facultatii, imprumutand papucii colegei mele de camera. foarte greu scapi de ea. a incercat tot felul de tratamente si degeaba. de folos mi-a fost bicarbonatul de sodiu (alimentar). seara, inante de culcare imi frectionam talpile cu el, dupa care ma spalam cu apa calduta. are insa si o contraindicatie, iti ataca pielea, folosit in exces. si atentie mare la incaltaminte: sa fie de piele si pe interior!

mirela

Mergi la inceput