bucurestenii liberi 27-29 septembrie?

bucurestenii liberi 27-29 septembrie? | Autor: irinabobe

Link direct la acest mesaj

bucurestenii sunt liberi in zilele de 27-29 septembrie? ati mai auzit ceva? s-a aprobat in sedinta de guvern?

Irina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

aaaa? cu ce ocazie?

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

cu ocazia Congresului Francofoniei, perioada in care nu se va circula deloc in centrul Bucurestiului. Exista propunerea MAE de acordare zile libere propunere care trebuia aprobata in sedinta de guvern. Azi fiind sedinta de guv ma gandeam ca ati auzit ceva.

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Neah...N-am auzit si nici nu cred.

Da' totusi...ce fac bucurestenii care lucreaza in afara orasului? Si cei care nu circula prin centru in drum spre serviciu?

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Asteptam cu interes.
Raza, propunerea MAE, era ca guvernul sa declare zilele de 27-29 septembrie, zile libere pt bucuresteni. Motivul era disconfortul creat de restrictiile de circulatie; speranata lor era ca daca bucurestenii vor avea parte de un WE prelungit, multi vor prefera sa profite de el, si sa plece din capitala, astfel incat sa nu mai fie organizatorii evenimentului stresati si de nr mare de masini care circula zi de zi.
Dar, tare mi-e ca o sa ne alegem doar cu niste metrouri ultra pline- pe arterele indicate de ei NU va circula RATB-ul, asa ca tot poporul, sfatuit sa lase masina acasa, va avea un singur mijloc de transport prin centru, si anume metroul!

Creta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Da, 3 zile libere care SE VOR RECUPERA.

Furni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Au anuntat ceva la TV (m-a sunat mama) .. dar cica numai pt elevi si functionari.

Asteptam completari !!

Ruxandra & Matei (4,5 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

din cauza asta am intrebat ca si mie mi-a zis cineva ca au anuntat la tv. dar eu nu am auzit si nici nu am gasit nimic.

Irina

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

quote:
Originally posted by furni

Da, 3 zile libere care SE VOR RECUPERA.

Furni



Uite pe astea nu le-as recupera absolut deloc, pentru ca nu mi-am dorit eu ca summitul asta sa se desfasoare in Bucuresti! Trebuiau mai intai sa se gandeasca la toate aceste probleme si dupa aia sa aleaga fix capitala pentru o asa desfasurare de forte. Ce avea daca-i ducea pe toti La Poiana Brasov? Inchideau o statiune turistica pentru trei zile in loc sa faca program artistic pentru 2 milioane de oameni!

Creta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

dar e vorba numai de sectorul public si elevi.
restul, atentie sa nu lipsiti nemotivat - restul putem sa ne lasam calcati in picioare

http://photos.yahoo.com/ph/c_ghimis/my_photos

Mergi la inceput