Cum iti preziti copilul partenerului/prietenului?

Cum iti preziti copilul partenerului/prietenului? | Autor: alessia105

Link direct la acest mesaj

Buna dragele mele,

Am o prietena ffffff draga care are o mica problema si mi-a cerut ajutorul (este olandeza ca altfel o puneam sa se inscrie pe forum)...Nu prea stiu eu multee despre subiectul acesta asa ca va cer ajutorul si voua ..si de ce nu sa ajutam si viitoarele MAMICI VITREGE impartasindu-le din experienta voastra ... Cum va prezentati prima data copilului viitorului sot/prieten?????Cum mentineti relatia cu copii vitregi ca una normala?????

Povestea e simpla ..Ea are o fetita si un baiat ..el un baiat ...s-au cunoscut recent(1 luna jumate) si dupa cum i-am vazut eu ..is indragostiti lulea unul de altul ...Acum se pune problema de a introduce copiii noului partener ....Eu am spus ca e un pic prea devreme ptr ca el tocmai a trecut printr-o despartire ( nu de mama copilului)..ea tocmai a depasit momentul divortului...dar cum se pare ca tot intre ei se produce cu o viteza impresionanta ,,,de asta am spus sa mai astepte ..sa fie siguri ca iubirea e adevarata ,nu doar pasiune ...si ptr a scutii copiii de durerea unei noi despartiri ( Doamne fereste) ...Asa ca au decis sa mai astepte vreo luna ...daca or putea ( ca io deja fac pariuri ca nu vor putea) ..Asa ca le-am propus sa duca copii in parcul de distractii sau la Zoo sau chiar la un film ...locuri unde dupa mine copii se pot simtii in largul lor...si unde sa nu se simta stingheri sau neglijati de prezenata "intrusului"...Voi ce ati facut/ati face???Si in general cum faceti sa mentineti o relatie buna cu copilul partenerului/sotului din alta casatorie/prieteni???




Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

eu sunt divortata si am un iubit. lui dani ii place foarte mult de el...e fapt e reciproc..ideea cu parcul sau cu zoo este f buna. noi cand iesim in 3, mergem in parc sau la pizza..ne simtit f bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Cine poate sa te ajute cel mai mult decat o "altfel de mama" este o mama vitrega deosebita annitha_cl la clubul mamicilor si taticilor singuri cred ca acolo trebuie sa pui si intrebarea pt ca ei sunt in masura mai mare sa-ti raspunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu as zice sa mai astepte. Daca nu se pot abtine macar sa iasa impreuna fara sa le dea de inteles copiilor ca ei sint intr-o relatie.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput