slabitul

slabitul | Autor: niko31

Link direct la acest mesaj

Fetelor am si eu o problema cu slabitul, de la un timp incerc sa mai slabesc si nu reusesc de nici o culoare...Eu cu regimurile nu prea ma descurc...nu reusesc sa le tin mai ales din cauza ca am un bb de un an si 2 luni la care ii fac zilnic mancare si de obicei o si gust, cateodata i-o si mai mestec...si uite asa nu prea reusesc.am dat jos cam din noiembrie anul trecut cam 12-13 kg acum am ajuns la 60 dar nu mai pot nimic, am incercat cateva diete dadeam jos cate 1-2 kg dar le puneam inapoi mai repede sau mai tarziu, dar inca tot sunt prea multe(am 154 cm si 60 de kg), macar 5 kg sa mai dau jos.Daca ma puteti ajuta cu vre-un sfat sau stiti vre-un medicament care chiar sa dea rezultate, sau o dieta dar nu cu meniuri din alea cu luni dimineata aia la miaza altceva seara altceva iar maarti altceva , ca de mancare speciala sunt satula,o data ca ii fac la fiu-meu in fiecare zi de mancare cam tot altceva si doi mai am o pustioaica de 7 ani care nu prea mananca nimic si tre sa imi mai bat capul si cu ce sa ii mai fac ei de mancare sa manance si ea totusi ceva.
multumiri anticipate

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Niko, e greu de dar sfaturi! Fiecare organism cu stiulul sau! Singura recomandare comuna este miscarea, sportul!

Incearca sa vezi ce bagi in gura zilnic: mai multe glucide, carbohidrati, lipide si incearca sa le elimini singura, treptat. Trebuie sa fie un stil de viata.

DAca tu crezi ca pana acum ai calcat stramb datorita copilui, incearca de acum sa te controlezi un pic: mese la ore fixe, apa in timpul zilei, fructe, salate si pe cat posibil, dupa 18 nimic in gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

La mine dependenta de diete a fost mare pana cand am renuntat la ele si acum slabesc incet mancand mai putin.
Fetele de pe forum au multe varinte de dieta, cea Montigniac mi se pare cea mai buna de ce nu incerci?...sau disociat pe mese: la una fructe, la alta lactate.Nu se slabeste spectaculos dar in timp se observa diferenta.
Si vorba Crixiei: cat mai putin posibil dupa ora 18.
Pupici si spor la slabit!

Mergi la inceput