cofetarie buna?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Indiana - nu stiu ce sa zic. Au ramas destul de "comunisti" - retetele sunt economice, prezentarea nu e foarte - foarte. As zice ca e o cofetarie obisnuita de cartier (de stat).

Recomand Cofetaria Piticot - dr Taberei, pentru cunoscatori blocul materna. Incercati acolo gust si prezentare.



http://new.photos.yahoo.com/claudia.poze/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

www.photocake.ro" target="_blank">Photocake

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Daca vrei tort: Delicateria (str. M Eminescu sau in Feeria) - tortul Caraibe e delicios sau Cafe Latte (pe langa Cismigiu, pe Str. Schitu Magureanu) - iti recomand Truffle Cake. Preturi cam piperate...la Delicateria un tort (e destul de mic) este 45 RON si la Latte este peste 100 RON dar aici este mare tortul si au facut pretul asa de mare ca sa descurajeze cumpararea la pachet, au tot interesul sa se consume acolo, daca cumperi acolo o felie este 6-7 RON.
Dupa parerea mea astea sunt cele mai bune...ar mai fi French Backery si Hilton...dar sunt f piperate preturile dupa cum am mai spus, depinde pt ce-ti trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Irisa pe Bd. Mihalache

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaby spune:

French Backery - parca cea de langa magheru se numeste Franklin..super! cafe-terie super!

omul cu banca la... cap! www.bankingnews.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

Cofetaria 'Liliana' de la intersectia str. 1 Mai cuT urda. Fff. faine praji si torturi si destul de ok ca pret.

Cofetaria Alice mai exista? La sf lunii iulie am mers acolo si locul era gol. Poate o fi fost in renovare.

Bychi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

subscriu pt "liliana". iar preturile sunt chiar bune.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

La multe din cofetariile spuse de voi am avut (sau am auzit de) lucruri neplacute. De unde deduc ca sunt mai multe (sau niciuna) cofetarii in top.
De exemplu, chiar daca imi plac produsele de la Alice, e coada mereu, iar aprecierea clientilor le-au facut pe fetele care lucreaza acolo niste fitoase, incat aleg alta cofetarii.


poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goanga23 spune:

nikka,

iti recomand cofetaria situata la intersectia blvd. Decebal cu linia troleibuzelor 70,79...din pacate nu stiu cum se numeste..toata lumea ii zice cofetaria decebal...am incercat multe cofetarii dar asta este de departe cea mai buna ...pentru mine! Abia astept sa vin in Romania ca sa ma duc pe la ei . Au foarte multe produse, multe "mini" :minitarta, miniecler,minitiramisu, minicrantz, miniamandine etc etc...bomboane ciocolata, prajituri si torturi excelente,produse de post. Noi de acolo luam intotdeauna cozonaci si pasca. Din punctul meu de vedere este o cofetarie de nota 10 +. De fiecare data cand am cumpart ceva produsele au fost foarte proaspete si delicioase iar preturile sunt rezonabile.

Alta cofetarie foarte buna din pct. de vedere al produselor din ciocolata este "Capsa" situata chiar langa hotelul cu acelasi nume.

Daca ai ocazia sa treci prin zona Decebal incearca te rog aceasta cofetarie , apoi spune-mi parerea ta.

Numai bine,

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Cofetaria Alice Pepas 2000, aproape de Piata Muncii. Este super!!! Fac niste torturi grozave. Noi am avut pt. ziua lui Rares si unul in forma de ursulet si unul in forma de masina .

Iti recomand tortul Jeni cu crema jofre si visine ...

Mergi la inceput