Multumesc dr. Dan Horatiu SIBIU !!!

Multumesc dr. Dan Horatiu SIBIU !!! | Autor: adar

Link direct la acest mesaj

In urma cu 5 luni, nasteam intr-un spital normal, in Sibiu, ajutata de "profesorul Stretean" ... totul ok, fetita minunata, doar ca eu am nascut prin cazariana ...
Dupa 7 zile petrecute intr-o rezerva a spitalului, asa cum li se cuvine (prietenii stiu de ce!!!) pacientelor "profului" cum ii spun "apropiatii", vine si mult asteptata zi: cea dinaintea celei in care urma sa plecam acasa! Apare "profu", se uita la operatie si zice :"Nu pleci acasa! Uite, aici musteste ceva, scot un fir si vedem maine!" Zis si facut. Doar ca nici in ziua urmatoare nu a fost OK. Dimpotriva ... Am plecat din spital cu un bilet de iesire pe care scria "Plaga operatorie vindeca per primam ..." Cu toate acestea, am fost chemata si a doua zi, vinerea, la ... curatat. Curatatul asta s-a prelungit si luni si marti, cand am plecat de la spital plangand de durere ... Niciodata in toata viata mea n-am patit sa imi tremure maxilarul de durere ... se curata totul fara anestezie, iar curatatul asta era de fapt o ciupileala a plagii, taierea tesutului necrozat (daca ar fi vazut bine "profu" poate ca n-ar fi taiat si tesut viu !!!) si "imbalsamarea ei cu nemuritoarea betadina diluataaaa ...
Cert este ca, in loc sa fie plaga vindecata, eu nu mai puteam de durere, nu-mi puteam tine copilul in brate iar totul se agrava. Atunci, in ultima clipa, cineva din spital ma trimis de urgenta la dr. Dan Horatiu. Ajunsa acolo, mi s-a spus scurt si la obiect "Trebuie sa intervin din nou, probabil de doua ori, ca sa pot curata tot ce ai acolo. Arata foarte urat!" Asa s-a si intamplat, doar ca de data asta, s-au respectat toate promisiunile si totul a fost ok. Am fost operata, de doua ori, iar astazi, dupa 4 luni de la ultima interventie, nu pot sa spun decat
MULTUMESC DOMNULE DOCTOR DAN HORATIU, DIN TOATA INIMA MEA!!!
Nu gasesc cuvinte care sa va poata descrie ... un OM, un mare OM, un profesionist, un medic, un chirurg si ... iarasi ... un OM, un MARE OM !!!!
Ma inclin in fata dumneavoastra si va felicit din suflet pentru tot ceea ce faceti pentru noi, oamenii disperati! Datorita dumneavoastra si echipei minunate de la Polisano, am putut petrece Sfintele Sarbatori de Paste acasa, impreuna cu sotul si cu mult doritul meu copil ... fetita mea ...

Fara sa vreau, am scris pe scurt povestea noastra, o parte din ea ... Dar nu asta e ideea. Ideea e ca acest subiect sa fie dedicat acestui minunat doctor, Dan Horatiu ... de mult incercam sa fac ceva, dar nu stiam cum ... acum am decis sa-i multumesc asa. Sunt sigura ca multa lume ar vrea sa faca asta . Puteti sa o faceti aici.

________________________________________________________________________________________________
adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Ma bucur ca esti bine!
Nu cred ca sunt aici multi care au avut de-a face cu el.
E intr-adevar un dr. de exceptie!
In Ro imi e vecin


Daca mania persecutiei ar fi o muzica - unii ar fi o discoteca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Adar, am intrat sa te felicit pt minunea cu ochi mari!E o papusa!
Nu il cunosc pe acest medic, nu am auzit de el, dar ma bucur sa citesc ca exista asemenea medici in Romania.Sunt sigura ca nu e unicul.Imi pare sincer rau pt tot ce ai patimit, m-am ingrozit pur si simplu citindu-ti randurile, mai ales ca si eu am nascut prin cezariana si nu-mi pot inchipui cum ar fi fost de eram in locul tau.Inca o data, felicitari pt frumusetea de fetita pe care ai adus-o pe lume!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Adar sa va traiasca Maia, sa creasca mare(ca de frumoasa nu se mai pune in discutie )si sa va bucure mereu familia!

Imi pare atit de bine sa aflu ca ai dat de un medic care s-a dovedit un profesionist de incredere!
va salut cu drag din Suedia

Mariana 15+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Va multumesc ... din toata inima ... a mea si a Maiei ...

danyce - iti multumesc mult pentru ... "felicitari". M-ai impresionat de-a dreptul! Te sarut cu drag si sa stii ca si eu m-am uitat la pozele voastre si mi-au dat lacrimile cand am vazut-o pe printesica ta cu fundul pe masa si cadouri in brate ... Cu asa papusa frumoasa si mare, cred si eu ca iti arde de complimente, nuuu??? Va pupam cu drag!

lauraa - unde locuiesti in Romania? Ma bucur ca a aparut cineva care il cunoaste ... este intr-adevar un mare om.

mariana - tu ce cauti mama aici, la povesti de-astea de groaza??????? Cu happy end, e-adevarat ...
Iti multumesc pentru gandurile bune si sper sa nu treci niciodata prin ce am trecut eu.

Ei, una peste alta ... a fost bine. Daca nu se intampla asa, nu as fi stiut ca mai exista si oameni printr noi ...

Va sarut pe toate si va doresc tot binele din lume, iar aici, astept, cu siguranta mai sunt oameni care il cunosc - trebuie doar sa gaseasca subiectul!


Dragi si iubiti administratori, subiectul nu e despre nasterea "stelutei" mele, aia a fost doar introducerea, nu puteam incepe sa scriu despre omul asta, fara sa explic ce si cum a facut ... dar daca voi credtei ca e mai bine pus aici ... ok!!!


adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Adar, sa iti traiasca minunea. Imi pare rau ca ai patimit, dar ma bucur ca ai gasit un medic exceptional.

Una peste alta, cand vin la Sibiu te anunt ca sa ne vedem in sfarsit.


pupici multi

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput