Tort aniversare bebe???

Tort aniversare bebe??? | Autor: ludmmyla

Link direct la acest mesaj

Buna,

Fetelor, vad ca va pricepeti in ale prajiturilor si as dori un sfat de la voi. In 14 sepembrie implineste fiica mea 1 anisor si as dori un tort mai special, mai ales ca avem musafiri. Sincer nici nu stiu de care sa fac sau sa ii comand mai bine unul. Voi ce sfaturi imi dati?
Ma pricep si eu ma prajituri si torturi numai ca nu am retete noi, iar de vechiul diplomat ne-am cam saturat.

Va rog sa imi dati un sfat. Mii de multumiri !

Monica si ingerasul ei Karola (14 sept 2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Sa-ti traiasca fetita si sa va bucurati de ea!
Noi la aniversare primului anisor am comandat un tortulet astfel incat sa poata manca si bebe....cu blat de pandispan si crema cu fructe de afine, imbracat in frisca naturala . O poza cu el poti vedea aici.




Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

uite aici torturi frumoase dar cam scumpe:
http://www.torturi-personalizate.ro/index.php/cPath/23

noi am comandat la botez un tort foarte bun (tort monte bianco) la cofetaria Alice - una din cele mai bune cofetarii din Buc.: au si site, iti poti alege tortul inainte de a ajunge la ei: http://www.cofetariaalice.ro/index.php?page=shop.browse&category_id=10&option=com_phpshop&Itemid=1
au si forme pt copii:ursulet,iepuras, barbie
uite tortul nostru: http://s101.photobucket.com/albums/m41/apisica/Ilinca-Ana/august%202006/20aug-botez/?action=view¤t=IMG_2452.jpg&refPage=20&imgAnch=imgAnch24

La Multi Ani si sa papati tort bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

chiar ma intereseaza si pe mine subiectul. dar eu sigur vreau sa comand tort la o cofetarie, ca nu ma tin puterile sa fac eu tort pt nushtu cate persoane.
pacat ca la cofetaria alice (pe site) nu arata si poze cu torturile respective.
urmaresc subiectul, sa vad ce mai apare.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Eu am facut pt. copilasi un tort de mere, cu pandispan si frisca au putut manca si ei cate putin, iar pt. restul lumii am cumparat de la cofetarie.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

vad ca n-ati mai scris... :(

am fost la "ana" si kg de tort e 350.000, iar daca vrei sa ti-l faca in foma de nu stiu ce, e 500.000 kg. mi se pare chiar f mult.

aveau niste ornamente de pus pe tort, dar nu era nimic special pt un an.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

gata, m-am hotarat singura, dupa ce am mai vazut cateva cofetarii si torturi si preturi etc.

iau de la piticot, tort cu frisca naturala, 270.000 lei/kg, +150.000 lei cu poza pe care o doresti.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Unde e Piticot ? Ca vom avea si noi nevoie de tort de 2 ani la inceputul lui octombrie.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Raresionut dragut tortul vostru si cred ca a fost delicios.
apisica multumim pentru link, intr-adevar, pacat ca nu sunt si poze, ar fi mai usor sa te hotarasti.
Eu vroiam sa-i fac mandarinei noastre care pe 17 implineste 4 anisori un tort in forma de catelus, ca tare mai iubeste cateii.
Daca as gasi unu de-a gata ar fi mult mai simplu decat sa ma complic eu cu foi, creme si desen.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

PITICOT laborator propriu Contact: Str. Petre Ispirescu nr. 77, sector 5 , Tel/Fax 420.66.70 ; www.piticot.ro
Orar: L-D: 8-22
sunt pe site modele de torturi.

si se gasesc in forma de animale la mai multe cofetarii!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

kristinutza, f frumoasa prezentarea. Din ce spun ei acolo, parca ar rezulta ca fac livrari si la domiciliu (treceti pe la noi sau dati-ne un telefon si venim noi la dv). Am trimis un mail la Alice, daca nu imi raspund pana luni am sa vorbesc la Piticot.
Va dorim petrecere frumoasa, macar partea cu tortul s-a rezolvat.
ludmylla, te-ai hotarat? Cand a facut mandarina 1 an si noi tot tort cu mere si frisca am facut. E cel mai usor (pt bebei) dintre cele pe care stiu eu sa le fac.
De asemenea La multi Ani tuturor sarbatoritilor si torturi delicioase!
Nadina

Mergi la inceput