dati-mi si mie un raspuns va rog

dati-mi si mie un raspuns va rog | Autor: lady-m

Link direct la acest mesaj

dragele mele,spuneti-mi si mie daca,in urma unui contact sexual avut inainte cu trei zile de ciclu,ash putea sa raman gravida!Va multumesc mult de tot!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

In general, nu. Depinde ce in ce perioade ai mai avut contacte. S-au vazut cazuri in care femeia a avut ciclu fals trei luni, iar in luna in care nu i-a venit era gravida luna a patra. Asa ca... un test de sarcina sau o vizita la medic iti vor spune cu siguranta daca esti sau nu gravida.
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flower spune:

Nu stiu ce studii ziceau ca se poate ramane insarcinata si cu 6 zile inainte de ciclu. Acu' nu stiu sa-ti zic daca cu cel mult o saptamana inainte sau in saptamana de dinainte. Am citi pe undeva , mai demult , dar exprimarea nu a fost foarte clara. Asa ca de lamurit nu prea te-am lamurit pe deplin. Da' cum ovulatia nu are loc la fix.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Din cate stiu eu nu se poate ramane cu vreo 5 zile inainte de ciclu si 10 zile de la inceperea lui.
Sanatate,
Maadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Lady-m, in teorie nu prea se poate, cit despre practica... se foarte poate! Ia-ti un test de sarcina - cel mai sigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Draga mea, din pacate orice e posibil.Asa ca...bebe sau nu?

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

In mod normal, nu...Insa suta la suta sigur nu poti fi niciodata, cel putin asa scriu astia prin carti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Dragä Mady,
la un ciclu regulat de 28 de zile, se numärä din ziua cind ti-a venit ciclul, 9 zile (normal erau 10, dar mai sigur sint 9 )in care nu rämii; la fel si in cele 9 zile dinaintea ciclului. Restul de 10 zile de la mijloc, sint cele fertile.
Eu am avut un ciclu regulat, doamne ajutä, si asa am mers la sigur!!!
Cred cä la 3 zile inaintea ciclului, nu poti rämine, oricit de neregulat ar fi acesta. De regulä, in perioada fertilä, creste si temperatura corpului la 38 de grade. Ca sä te linistesti, fä totusi un test de sarcinä...
Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catia spune:

cel mai bine fa un test.eu neavand un ciclu regulat am ramas insarcinata pe 27 dec desi ultima menstra fusese pe24nov.am facut testul doar la deruta pt a putea relua anticonceptionalele.asa ca bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Se poate! Se paote chiar si in timpul ciclului.

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Dadada,e asa cum spune Laura.Am citit si eu despre asta!Se poate ramane in absolut orice perioada a ciclului si chiar in timpul menstruatiei.Va dati seama ca metoda calendarului pica din start.Probabil sansele sunt mici,dar sunt!Asa ca mai raman celelalte metode sau...abstinenta!

Irina & Veve cea cumintzica foc!
Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." (Shakespeare)

Mergi la inceput