Mamici cu vergeturi rosii-violet?Putem trata cumva

Mamici cu vergeturi rosii-violet?Putem trata cumva | Autor: CCalina

Link direct la acest mesaj

Sunt mamica unei minunate fapturi de 20 saptamani,dar si cu "minunate" vergeturi in zona abdomoinala,lateral si centru!Am incercat varianta laser...insa fara prea mult efect.Stiu ca ele se vindeca mai eficient pana se albesc,adica pana se vindeca insa...sunt disperata!!!!!orice sfat imi veti da va sunt recunoscatoare!!!!va multumesc pentru timpul acordat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

De vergeturi cam greu , sau mai bine zic deloc , nu scapi , din pacate .
Insa le poti ameliora cu hidratarea zonelor cu crema ce contine vit .E si Vit. A , chiar cu Vit. E si A uleioasa (daca mai gasesti in farmacii ) , cu sport care sa iti tonifice zonele cu vergeturi si chiar masaj sau impachetari cu Parargil ( au rol de redare a elasticitatii pielii).

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tino spune:

da. se albesc si ... asa raman.
nu mai ai ce sa faci. impaca-te cu ideea.
sunt altele care nu au nascut si au vergeturi foarte urate si vizibile. asa ca macar ai o scuza.
se pot ameliora, dar de trecut, nu mai trec! asta e!
sa iti traiasca fetita si sa va bucurati de ea.


numai bine!

mamitza lui Papitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

si eu, ca restul fetelor, iti dau vestea proasta si definitiva...odata ce le-ai facut, tre sa le porti cu demnitate! vestea buna e ca daca le "tratezi" cu crema anticelulitica si daca slabesti, ele se albesc si se subtiaza si nu vor mai fi atat de dizgratioase .... asta e...



No, vidiazni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

... inca o veste "buna": vergeturile ies cu bisturiul!
Am si eu o tona de vergeturi ramase de la prima sarcina (nu cred ca ma intrece cineva la acest capitol ) pe care am de gand sa le scot chirurgical (asta dupa ce-mi revin total cu kg si cand o sa am bani... sper sa fie cat mai curand!)



Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

http://www.doctor.info.ro/html/vergeturile.html

Interesant articolul ......

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput