Un centru nou de fertilizare -Sibiu

Un centru nou de fertilizare -Sibiu | Autor: ali

Link direct la acest mesaj

Zilele trecute mi-a ajuns pe la ureche un zvon cum ca la Sibiu s-a deschis un centru de fertilizare.
Azi am sunat la clinica Polisano sa ma informez si se pare ca e adevarat.Nu stiu mai multe amanunte dar o sa incerc sa aflu si o sa va scriu.
Pana una alta sus moralul,soarele va rasari si pe strada noastra candva!



ali

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ma bucur sa aud asa ceva. Le doresc succese dupa succese si reusite depline.

Dar cum imi imaginez eu, lucrurile vor sta in felul urmator: La inceput vor avea ca paciente femeile care nu au reusit in alte clinici (cu experienta in domeniu) si unele dintre ele din motive necunoscute nu vor reusi nici aici . Din aceasta cauza procentul de reusite va fi unul foarte mic.

Asteptam noutati.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Am mai aflat noutati .
Se pare ca dr care se va ocupa de inseminari si fertilizari este dr Chicea.Si-a facut o specializare in Austria. Am inteles ca acum e si o echipa din Austria aici( nu stiu pt cat timp).
Nu am reusit sa aflu tarifele pentru ca tipa care era acolo era doar de 2 saptamani angajata si nu stia ...Sper sa fie ceva gen Giulesti ca pret vorbesc ca au niste conditiile sunt super, am fost mai demult la o consultatie si am fost impresionata.Si dr e extrem de dragut, indiferent cat e de obosit
Cum mai aflu cate ceva va anunt si pe voi.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Unde este?
La Polisano?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Da, e la clinica Polisano.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Ai idee de costuri?

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Chiar, stie cineva preturile?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

O sa va spun mai multe dupa 11 septembrie.Atunci mi-am facut programare la dr pentru o discutie.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

ali, sa fii atenta la toate detaliile ca sa ne poti da informatii cat mai complete!
multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Promit sa fiu atenta.O sa merg cu agenda si o sa-mi iau notite.
Iti inchipui Eu pe masa la consultatie( cu picioarele in sus) si cu agenda in mana iau notite .Dar ce nu fac eu pentru voi....

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

ali e foarte important sa intrebi daca fac fiv pe loturi sau in fc de ciclul fiecarei paciente. La cate zile fac ET-ul, cu ce embriologi lucreaza, cam care sunt schemele de tratament pe care le practica, daca mai imi vine in minte ceva iti scriu, iti notezi...si iei notite! pup!

Mergi la inceput