Cum "slabesc" la bust?...

Cum "slabesc" la bust?... | Autor: Iubika

Link direct la acest mesaj

Oameni buni, de o saptamana imi tot caut o rochie pentru nunta. Am vazut cateva care mi`au facut cu okiul (3 sferturi, simple-simple, fara paiete, sclipici etc) dar.... dom`ne numai marimi mici, de m`au apucat toate alea!

Cautam si eu un 44, ca tot omul care e "pasionat" de cure de slabire. Cand colo, ce sa vezi, numai dela 40 in jos erau respectivele rochite!! Azi frustrare, maine frustrare si crize de nervi.... pana la urma am zis ca nu se mai poate, eu tot incerc un 40! Si am incercat! Si mi`a venit... adica eu am fost tare surprinsa ca m`a incaput, deh! Mai putin la bust!!!!!

Am citit si am auzit destule femei care isi doreau un bust ceva mai mare, de aceea poate unoar dintre voi li se va parea ciudat... dar eu chiar vreau sa fac ceva sa reduc din marime!! Bine, acum nu va ganditi ca am cine stie ce "zestre" de la Mama Natura Dar oricum e destul incat sa nu mai suport situatiile in care niciodata nu se gaseste nimic pe marimea mea...

Vreo idee de la fetele care trec prin aceeasi stuatie?!...

Multumesc!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

un sutien pt sport. ala strange sanii. evident ca n-ai cum " sa slabesti la bust" decat la doctor cu bisturiul sau daca slabesti tu vreo 10 kg

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by michelle7
...sau daca slabesti tu vreo 10 kg





Vise, maica... vise...

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Vise?Nici pe departe!
Daca vrei se poate slabi,chiar si aici pe forum sunt multe fete care au slabit zeci de kilograme.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Luna75


Vise?Nici pe departe!
Daca vrei se poate slabi,chiar si aici pe forum sunt multe fete care au slabit zeci de kilograme.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.



Banuiesc ca Iubika vrea sa incapa in rochie pt o nunta din anul asta, probabil chiar vara asta. Ma indoiesc ca poate slabi 10 kile asa iute si nici nu-i recomandat.

Iubika si eu imi doresc sani mai mici, asa ca te inteleg perfect. Dar mi-e teama ca in afara de bisturiu nu sunt solutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Faptul ca rochiile sunt marimi mici nu inseamna ca trebuie sa-ti micsorezi tu bustul, ci sa faca ei rochii pentru marimi normale. Eu iti propun sa mergi si sa iti faci la comanda un anumit model acolo unde se poate evident.

Uita ideea asta pentru ca slabirea sanilor inseamna vergeturi si sani lasati. E mult mai simplu sa faci rochia dupa marimile tale decat marimile tale dupa rochie.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by daniella4

Banuiesc ca Iubika vrea sa incapa in rochie pt o nunta din anul asta, probabil chiar vara asta. Ma indoiesc ca poate slabi 10 kile asa iute si nici nu-i recomandat.

Iubika si eu imi doresc sani mai mici, asa ca te inteleg perfect. Dar mi-e teama ca in afara de bisturiu nu sunt solutii.





Ai dreptate. daniella4, nunta e saptamana viitoare si nu am nici o sansa sa modific ceva pana atunci. E frustrant insa...

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Clover

Faptul ca rochiile sunt marimi mici nu inseamna ca trebuie sa-ti micsorezi tu bustul, ci sa faca ei rochii pentru marimi normale. Eu iti propun sa mergi si sa iti faci la comanda un anumit model acolo unde se poate evident.




Doamne, bine ar fi! Sincer zilele astea m`am saturat sa tot aud "40 e cea mai mare marime" Chiar asa, numai pentru manechine au fost create acele rochii???

Pentru nunta asta deja am cam pierdut ocazia sa fac ceva la comanda. Niciodata nu mi`a placut ideea asta, dar se pare ca nu prea am de ales. Sper ca data viitoare sa ma "trezesc" din timp...

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by Iubika
Pentru nunta asta deja am cam pierdut ocazia sa fac ceva la comanda. Niciodata nu mi`a placut ideea asta, dar se pare ca nu prea am de ales. Sper ca data viitoare sa ma "trezesc" din timp...


Niciodata sa nu zici niciodata.... spune un Doamne ajuta, zambeste maine croitoresei (sau chiar astazi daca o cunosti personal) si spune-i ca stii ca poate sa te ajute.... si in 48 de ore ai rochia cu pricina.... Doamne, nu e decat o rochie, nu e Casa Poporului.....

Succes si distractie placuta – sa papi tort si pentru noi !

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Sincera sa fiu eu am slabit 7 kg., dar sinii tot asa mi-au ramas,nu au scazut.Sa stii ca si eu am problema asta,rochiile vin frumos pina la sini..e..de acolo nu pot sa inchei fermoarul,sau in fata nu pot incheia nasturii.Doar chirurgul plastician mai poate sa faca ceva aici...

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Pai nu e mai bine la PAris? Aici au rochii ptr toate marimile!
In Ro eram tot timpul complexata ca sunt prea grasa (chiar si cand eram cu 10kg sub cm inaltimii). Acu' am chiar in plus vreo 5, dar sunt in media populatiei. Elle est pas belle la vie ?

Iubika - eu zic sa lasi sanii in pace (iti spune o dotata). Gaseste-ti o croitoreasa si fa-ti o rochie traznet, ca sa iti puna in evidenta stii tu ce, si ai sa vezi ce furori ai sa faci! Garantat! Singurele care vor spune ca nu-ti sta bine, vor fi probabil cele cu 0 la cupa.

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput