e departe gradina zoologica de gara de nord?

e departe gradina zoologica de gara de nord? | Autor: narcisa

Link direct la acest mesaj

Cum saptamana viitoare venim in RO si vom merge si citeva zile la Brasov, mi s-au pus piticii pe creier cu gradina zoologica in Bucuresti.
Ma poate ajuta cineva, cu ce mijloc de transport se poate ajunge acolo? si cit de departe e? Si cine a mai fost recent se merita? Baietelul nostru are 4 ani si pt. el as face escapada asta.

Am incercat eu sa caut niste harti pe net dar cum cunosc Bucurestiul f.putin si mai mult centrul, nu m-am lamurit prea mult!!!
narcisa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Narcisa,
Uite,citeste si aici,e un subiect recent:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80712

Asta ca sa-ti faci o idee daca merita sau nu.
Concediu placut va doresc!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, e departe dar se putea si mai rau. Gradina zoologica e prin Baneasa, deci ai de mers cu masina.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Initial creeata de narcisa

Cum saptamana viitoare venim in RO si vom merge si citeva zile la Brasov, mi s-au pus piticii pe creier cu gradina zoologica in Bucuresti.
Ma poate ajuta cineva, cu ce mijloc de transport se poate ajunge acolo? si cit de departe e? Si cine a mai fost recent se merita?



au facut modificari in bine, cat de bine poate fi pt animalele inchise; au un loc special pt pasari (papagali)...
dak stii sa ajungi la P-ta Romana (cu metroul, da' tb sa schimbi la Victoriei), ia autob 301 spre Baneasa si cobori la capat;statia e la 2 min de zoo.


Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Noi am fost acum 2 saptamani si se lucra de zor. Nu stiu daca au incheiat lucrarile, dar pe atunci era mai mult santier.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Fetelor, va multumesc mult de tot pt. raspunsuri!
Alina, nu stiu cum de mi-a scapat subiectul, f.interesant, am sa-l citesc de doua ori ca sa ma hotarasc daca mergem mai bine aici in Hannover sau in Bucuresti!
Raza de soare, multam muuult de tot, ai vorbit "exact pe limba mea" cred ca sint printre putine le trasee pe care le cunosc in Bucuresti sa ajung la Piata Romana si sa iau 301, acum vreo 10 ani mergeam cu el la ambasada Germaniei nu cred sa ma insele memoria!

narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Initial creeata de narcisa

Ma poate ajuta cineva, cu ce mijloc de transport se poate ajunge acolo? si cit de departe e?



Cel mai simplu, cred eu, ajungi cu metroul de la Gara de Nord la Piata Aviatorilor (schimbi la Piata Victoriei, adica a 2-a statie de la Gara), iar de acolo iei RATB - 301. Nu e complicat, desi pare.
Ajungi cam in 45 de minute cu totul...
Cum e? Greu de spus, depinde ce asteptari ai. Sunt destule animale, par ingrijite, copilul cred ca o sa se bucure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

ma bucur dak ti-am fost de folos, narcisa; concediu placut, indiferent unde mergeti!


Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mai e si varianta cu autobuzul 205 de la Gara de Nord pina la Aeroportul Baneasa si de acolo 301 pina la Gradina Zoologica (301 nu are capatul la zoo, raza). E destul de mers pina acolo, poate sa-ti ia chiar si o ora daca e trafic. Pe DN1 se lucreaza si se intampla des sa se mearga bara la bara.

Gabitza si nazdravanul Andrei-Stefan (25.05.05)
Andrei 0-5luni | Andrei 6-10luni | Andrei 11-12luni | Poze noi cu maimutzica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Va multumesc mult pt. raspunsuri. Acum m-am lamurit.

toate cele bune
narcisa
Rog moderatorii sa inchida subiectul

Mergi la inceput