Ecografie mamara - medic bun

Ecografie mamara - medic bun | Autor: Val_

Link direct la acest mesaj

Va rog sa imi recomandsati si mie un medic despre care stiti ca se pricepe la mamografii mamare.

Eu am o mastoza chistica de cativa ani (la un moment dat, la mamografie, se evidentiau si ganglioni subaxilari) si desi am facut diverse tratamente am in continuare dureri la unul din sani.

Am fost la dr. Blidaru de la Medsana care mi-a recomandat sa fac o ecografie (in loc de mamografie) dar nu stiu la cine sa merg.

De fapt, mi-am facut una la Medlife dar nu am deloc incredere pentru ca a durat foarte putin si totul a fost perfect, dupa parerea dr care era foarte grabita (adica nici urma de mastoza, detectabila la controlul clinic de catre dr. Blidaru). Asa incat as vrea sa o repet.

Aveti idee daca pot lua Mastodynon in situatia in care incerc sa raman insarcinata?

Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

buna VAL!!!

despre ecografii gasesti info la Cap. Link uri cątre subiecte fierbinti!!!

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27240

despre Mastodynon, da poti sa iei !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Mariee multumesc mult pentru informatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Val, Mastodynon si Tinctura de muguri de zmeur poti sa iei linistita in combinatie; fac minuni! si poti sa iei linistita, pana afli ca esti insarcinata, atunci va trebui sa intrerupi. Eu am luat 4 luni si am scapat de dureri (aveam mastoza in forma usoara); am reinceput ca am impresia ca la unul din sani a revenit. Abia astept sa ajung si eu la un echo!
Multa sanatate!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Andicu tu cate picaturi de mastodynon si tinctura de mugur de zmeura iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Val, asa cum ti-a spus si Andicu, mastodynonul si tinctura de zmeur fac minuni in mastoza. Si eu am avut mastoza, am facut mamografie, apoi am aflat ca nu era bine sa o fac fiind prea tanara si nu era indicat, era mai bine echo. Am luat mastodynon f mult timp, apoi am aflat aici pe forum si de extractul de mladite de zmeur si intr-adevar mi-au facut f bine. Nu este nici o problema cu sarcina, in momentul in care ai aflat ca esti insarcinata le opresti. Mastodynonul se ia cate 30 pic de 2 ori pe zi iar tinctura de zmeur cate 30 pic de 3 ori pe zi. Mie f bine mi-a facut si elixirul de fructe de soc dar nu mai stiu exact acum sa-ti spun cum se lua, poti cere de la plafar prospectul si scrie acolo la indicatii pt mastoza, chisturi ovariene... Mastodynonul rezolva mai multe probleme deficitul de faza luteala, sindromul premenstrual, prolactina marita.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

iti recomand sa mergi la Dr Mihai Lesaru - la Medicover Victoriei.
Costa 850.000 echo mamar bilateral; este foarte bun.
Tel pentru programari: 310 15 99

sanatate!

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Alexia multumesc de informatii. Mi-am luat deja Mastodynon si o sa imi cumpar astazi si tinctura de zmeur si de soc. Tu cam in cat timp ai observat imbunatatiri? Tincturile pot sa le iau si dupa ce raman insarcinata?

Mersi Andreea. Am sa merg pe mana ta cu dr. Mihai Lesaru.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Val, eu am luat de 2 ori/zi cate 30 pic Mastodynon si 1/zi 50 pic de Tinctura de zmeur; dupa 1 luna 1/2 am facut pauza la tinctura (e recomandat), 2 saptamani si am reluat; 4 luni am facut trat., a inceput sa se simta dupa 3-4 saptamani, nu mai mai dureau deloc (inainte pana si sutienul ma jena! culmea a fost ca am facut 2 consulturi si nu se simtea nimic clar, doar la eco se vedea o aglomeratie de chistulete de 1-2 mm). Stiu ca daca ramai insarcinata nu e bine sa mai iei nimic!


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Val pentru ecografie mamara poti sa mergi si la Fundatia Renasterea , pe la Cutitul de Argint , langa Policlinica cu Plata nr.3 ...cred ca stii pe unde vine ....langa Adesgo.
Eu am facut acolo ecografie si sunt multumita . Costa 350.000 ecografia bilaterala si daca te si consulta un medic (nu e obligatoriu ) costa 600.000 amandoua.Ca medic pt.eco iti recomand pe Dr.Gabriela Popescu , iar ca medic pt. consultatie pe Dr.Brandusa Aldea . Cu siguranta ca o sa-ti placa .
Problema este ca intre 1 si 31 august e inchis - concediu
Pt.programari nr. de telefon: 335.68.71
Mult succes !

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Acum ceva timp am facut si eu o mamografie la Institutul Oncologic de la Fundeni. Spre rusinea mea nu mai stiu cum il chema pe medic... Oricum, chisturile sau nodulii mamari trebuie investigati atent!

Mergi la inceput