Paciente dr. Gherasie Anca si Cristian

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Trebuie sa facem niste dozari hormonale si o spermograma. Care ar fi locul cel mai indicat pentru asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Val, dr. Gherasie face HSG la spitalul CFR2, si eu am facut cu el in luna aprilie. Amandoi sunt la CFR2, cred ca poti sa te duci direct la dna doctor, si ea face HSG . Oricum, inteleg ca inca nu ai vorbit cu ea. Eu zic intai sa mergi la ea, sa discutati si sa vezi ce investigatii iti propune ea, eventualul tratament si dupa aceea vezi ce ai nevoie.
Despre ISA si FIV gasesti informatii la capitolele "Inseminare" si "FIV", inclusiv costurile la Med-New-Life.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Merci Luy. Sa auzim de bine.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by Amely

quote:
Originally posted by Val_

Multumesc mult Amely. Eu am programare tot la Med-New Life pe 14 august, pentru ca intre timp dr. Anca Gherasie va fi in concediu.

Eu voiam sa`merg la sotul ei pentru ca in eventualitatea unei sarcini (Doamne ajuta!) intentionez sa nasc la Euroclinic, unde este si dr. Cristian Gherasie. Dar` macar sa raman insarcinta si totul sa mearga bine ca o sa vad dupa aceea cum procedez.

Multa bafta si poate ca ne vom intalni pe la Med-New Life.



Scumpa, dar Anca Gherasie colaboreaza cu Euroclinic, si nu Cristian Gherasie, asta iti zic sigur, iar la nasteri vine mereu sotul ei si o asista, deci fac echipa amandoi


"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi





eu am fost la Euroclinic in timpul sarcinii la domnu' doctor- deci mai nou lucreaza si el acolo (ultima data am fost in martie)

oricum, amandoi sunt de nota 10!eu am nascut prin cezariana cu el mana 1 si ea mana 2 si a fost cum nu se putea mai bine



Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetelor! am citit cele postate de voi si am hotarat sa-i fac si eu o vizita d-nei dr.Acum am o rugaminte, spuneti-mi si mie pe unde vine centrul medical Med-New Life??? sau stiti sigur ca lucreaza si la Euroclinic?? ca eu am vazut ca acolo este trecut doar sotul dansei....
Va multumesc....


Poze nunta..


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Carmen adresa si telefoanele le gasesti la
www.med-new-life.ro/adresa.html

Eu de el stiu ca lucreaza la Euroclinic inclusiv in sala de nasteri. De ea nu stiu dar este posibil. Poti suna sa intrebi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Carmen-Marieta, clinica este pe strada Romulus, nu foarte departe de magazinul Unirea. Ca sa te orientezi in spatiu, intra pe http://www.med-new-life.ro/adresa.html si ai sa vezi exact unde este, ti-am pus link-ul catre harta care o are clinica pe site-ul propriu.

Mult succes iti doresc si tie si celorlalte fete ! ( si mie )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Val, Luy va multumesc pt raspuns...

Poze nunta..


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Maine trebuie sa merg la Med-New life la dr. Anca Gherasie. Stiti cumva daca s-a intors din concediu?

Ioana parca spuneai ca trebuie sa mergi la ea saptamana asta? Ai fost?

Face ecografii de monitorizare a ovulatiei? Ca maine sunt in ziua 15 a CM adica ziua in care in principiu ovulez. Asa sper, ca nu sunt sigura ca am ovulatie. Deocamdata mi-am facut analizele de ziua 3 si spermograma sotului care este OK. A fost tare incantat. Ca desi nu a spus nimic stiu ca era cam speriat sa nu aiba vreo problema.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipi spune:

Cat costa o consultatie la dr. Cristian Gherasie?

Mergi la inceput