Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-10

Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-10 | Autor: Amely

Link direct la acest mesaj

Frumoase doamne, haideti sa continuam aici discutiile incepute la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79033&whichpage=19" target="_blank">capitolul anterior

Lista a Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28
Amely
ana_id
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1
Cadina
cherry22
claucia
clubb
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy
Ellis
Felicia
Foxxy
Hitomi
IoanaTugs
kikilina
kitty_nic
KoraPop
kristind
Laura69silk
lauravoinicu
Leditia
LoredanaG
Mada28
MadaS
Madutz
mamidevladut
mihailescu teodora
Mihavasoi
Mirelae
miruna79
mmc_nd
ninocica
Papushel
Salomea
SilvanaPopovici
zambet74
Zenobia



Tutunici, foste aspirante, acum fericite posesoare de burtici:
marair
madaluta
iriss27
marinar
aventura
Irinabr


Si fiindca tot e sezonul concediilor, sper ca relaxarea sa ne aduca bebeii mult visati si acest capitol sa ne poarte noroc!



"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Bun venit noilor fete, Papushel, Mihavasoi si... asteptare cat mai scurta pe lista aspirantelor!

Sper ca n-am omis pe nimeni dintre fetele noi, daca da, va rog sa-mi atrageti atentia ca sa va trec pe listuta!

Aurelia, multa bafta la IA, iti tin si eu pumnii alaturi de Ioana si sper sa reusesti luna asta!

Claucia, concediu placut scumpa, poate... va intoarceti 3!

OK... eu, teoretic ziua 1, practic inca nu m-a "inundat" scufita rosie, doar pete maronii care mai rau ma enerveaza, fiindca vreau sa scap cat mai repede de rusi. In rest...mi-e gandul numai la concediu, mare si plaja!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Pupici multi fete dragi,

ce harnicute sunteti ca niste , si frumoaseeeee .Fetelor eu nu am mai scris de mai mult timp dar sa stiti a va urmaresc din umbra . Am avut ceva probleme, mai exact cred a am pierdut o sarcina in 5 saptamani. Spun cred pentru ca nu stiu foarte sigur daca chiar eram insarcinata (in afara de testul de sarcina alta confirmare nu am avut).Am facut temperatura mare de la un abces si asta a fost...
Acum au venit rusii dar vad ca nu se mai opresc si sunt in z6 iar cantitatea este lafel de mare ca si in z1.M-am programat la T sa vad daca sunt in regula pe 20 iulie dar daca nu se opreste (caci am inceput sa iau si niste fiole de ergometrina) o sa incerc sa ajung mai devreme...off.
Am vazut ca ati avut intalnire...as fi vrut sa va insotesc si eu dar am citit despre intalnire abia vineri asa ca era prea tarziu .
Deci Amelysa inteleg ca vei fii urmatoarea graviduta?
Sunteti toate niste dulcici.Va pupik.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

As vrea eu, Alina sa fiu urmatoarea...dar nu stiu daca doamna Barza va coopera si ea Oricum, ma intristeaza faptul ca ai pierdut sarcina...dar in acelasi timp sunt sigura ca esti pe drumul cel bun, iar data urmatoare va fi bine. Ai grija si cu pierderea de sange, ia fier si vitamine ca sa nu te anemiezi. Sanatate multa iti doresc!

Noi am iesit la o plimbarica in Cismigiu, am papat la o terasa langa lac si am admirat barcutele. Eu n-am fost echipata prea sport si cum ma necajesc si rusii nu ne-am aventurat sa luam o barca sau o hidrobicicleta. Asa ca doar am privit...si ne-am plimbat de manuta, ca doi indragostiti!

Va pupik dulce pe toate si dupa-amiaza placuta!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Amely sa dea Domnul sa fie cu noroc pentru tine capitolul asta si pina la sfarsitul lui sa ne anunti ca esti o fericita graviduta!
Alina.n i-mi pare sincer rau pentru pierderea ta, nu dispera, mergi inainte si o sa-ti implinesti visul, pina la urma!
Mai fetelor, ce-o fi cu Lauravoinicu de nu mai da nici un semn de viata?? Stiti ceva de ea??
Doamne ajuta sa fie un capitol plin de noroc pentru toate tutunicile!!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor , in primul rand vreau sa imi cer mii de scuze ca nu am dat nici un semn de viata , dar am fost plecata la mare , a fost ceva neprevazut ......
Inca si acum mai visez la clipele petrecute cu voi , imi sunteti tare dragi , parca ne-am stii de o viata , sunteti prietenele mele cele mai adevarate , cum rar se intampla..... Pozele sunt superbe!
Astept urmatoarea intalnire ......... Ca sa nu mai spun de gazda noastra , Ioana ..... desafarsit de primitoare si frumoasa , ca toate celelalte ... frumoase foc .
Eu m-am prezentat vineri la dr. T ( cum stiati) , am ovulat cu aproape toti , un singur folicul s-a transformat in chist de 5 cm , acum sa asteptam , poate cine stie...... . Ma simt foarte rau , am niste dureri de burta ingrozitoare ,de aceea nu imi fac mari iluzii ..
De la spital , am aterizat la servici si dupa aceea am plecat la mare , daca as fi stiut ca ma simt asa rau nu mai plecam...

Sper sa nu fie prea tarziu ca sa ii urez si eu Clauciei :concediu placut , si sa veniti trei , asa cum au zis si fetele....

Ariana , cred ca ai dreptate , ne-am vazut vineri , esti blonda ? si erai cu sotul ? ca daca da , ne-am mai intalnit si alta data pe la usi , mai in primavara.....
In rest va doresc la toate bebici multi ....... sa se inroseasca toata listuta ....
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Fetelor, va rog, lamuriti-ma si pe mine! Infectiile cu chlamydia, mycoplasma, ureaplasma se transmit numai pe cale sexuala? Fiindca nu stiu daca sa fac sau nu aceste analize, avand in vedere ca singurul barbat din viata mea a fost si este sotul meu si vice versa deci nu as fi putut contacta nici o boala transmisa pe cale sexuala.Injectii nu a facut nici unul dintre noi in ultimii 15 ani, iar sa fi contactat vreo infectie de acest tip prin folosirea unui instrument medical nesterilizat "nu am avut ocazia".. Dar cine stie, poate exista si alte cai....si ma puteti dumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Laura fata necajita... ma gandesc ca durerile de burtica probabil sunt date de chist, dar fiind un chist functional o sa dispara repede. Ai putea pune carpicon, dimineata si seara, sa stii ca ajuta la eliminarea chistuletelor... si ai grija de tine!

Miha... sincer nu stiu ce sa zic cu analizele astea, eu una, nici nu stiam de ele, pana nu am pierdut sarcina si a trebuit sa le fac. Oricum au iesit toate bune, dar nu mi-a parut rau de bani, tot era bine sa le fac odata si odata. Dar tind sa iti dau dreptate, nu vad de unde ai fi putut contacta asa ceva, deci probabil ca nu-i cazul deocamdata sa arunci banii pe astfel de analize. Pana la urma, daca nu te-a trimis dr. sa le faci, nici eu nu vad care-i graba

Ioana, ce m-as face fara optimismul tau? Eu insa presimt ca tu ne vei da curand vestea cea mare. Si ma rog din tot sufletul sa fie asa, rand pe rand sa devenim toate mamici-tutunici!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Lauravoinicu eu sunt fata cu ochelari (bruneta) langa care ai stat pe scaun, si da ne-am mai vazut si alta data, tot la spital, cred ca tot saptamana trecuta.
Eu astept sa imi vina CM, dupa care il sun pe T. sa vad ce zice.
Stie cineva sigur cand intra in concediu si cam cat sta?
Va pupicesc dulce pe toate si va doresc o zi si un inceput de saptamana frumoasa.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna dimineata fete dragi,

Amely multumim pt listuta, sa fie cu noroc luna asta pentru toate.

Eu raportez Z2 si sunt tare trista....asta este.

mihavasoi bine ai venit printre noi. In legatura cu spermograma, Dr Matei nu ti-a dat un tratament pt infectie? Eu cred ca asta este problema la spermograma sotului tau, ma gandeam sa faceti o spermocultura? Cand mergi la T cu rezultatul? In legatura cu celelalte analize o sa le faci cand ti le recomanda medicul, pana atunci nu cred ca are sens.

Lauravoinicu pai este foarte bine ca s-au spart toti barosanii....super, inseamna ca o sa ne dai vestea cea mare in curand. Nu cumva ai racit daca te doare asa tare burtica? Sa stii ca la mine a facut minuni Carpiconul si nu are ce sa faca rau ca este din plante.

Ariana1 eu stiu ca T are concediu de pe 21-28 iulie.

Alina n imi pare rau pt sarcina pierduta, haide capul sus si pana la urma toate o sa ne implinim visul

Va pup pe toate si va doresc o saptamana frumoasa si usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Neata fetelor... sper ca la voi e mai buna. Stiu ca nu e bine sa-ti incepi asa saptamana, dar m-am dereglat rau, cu toate naturistele si plantele mele sunt ziua 3 de intarziere, nici gand de sarcina (sa nu va aud!), sanii nu ma mai dor absolut de loc si s-au dezumflat complet ca dupa CM, burtica imi colcaie dar CM nu vine normal. Doar cate o mica pata decolorata... Sunt ziua 31, eu care eram ca un ceas elvetian... nici nu stiu ce sa fac, o fi vreun chist? Sunt speriata, mai ales ca nu m-am monitorizat de mult si nici luna asta nu am nici o sansa, ca T. e in concediu cand sunt eu la ovulatie. Cred ca sunt eu panicoasa, poate e doar o mica dereglare...dar nu am mai patit-o decat o data, intr-o luna cand am luat utrogestan si mi-a lungit mult faza luteala. Si ma chinuie intrebarea: cum e posibil sa te dereglezi in asa hal luand naturiste?

Alexia...imi pare rau scumpa, las' ca mai urmeaza o luna

Va pupic si o saptamana cat mai buna!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput