FIV 80

FIV 80 | Autor: denisa73

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76124&whichpage=5" target="_blank">Analize minimale la Giulesti www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77356&whichpage=10" target="_blank">Cost si numar de telefon pentru programare FIV Giulesti www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77356&whichpage=11" target="_blank">Detalii despre FIV Giulesti
www.desprecopii.com/forum/topic.aspTOPIC_ID=77356&whichpage=13" target="_blank">Lista analize Medsana
www.medsana.ro/prices.php?op=1" target="_blank"> Pret FIV Medsana www.desprecopii.com/forum/topic.aspTOPIC_ID=77356&whichpage=11" target="_blank">Cost FIV-congelare Medsana
www.med-new-life.ro/3_2.html" target="_blank">Lista analize Med New Life www.med-new-life.ro/adresa.html" target="_blank">Contact Med New Life
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175&whichpage=8" target="_blank">Lista analize Szeged, www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Szeged, Harta clinicii Szeged
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78147&whichpage=16" target="_blank">Laborator analize Bios Diagnostic
www.med-new-life.ro/3_1.html" target="_blank">FIV pas cu pas www.med-new-life.ro/3_3.html" target="_blank">Metoda FIV
Experientele fetelor de la FIV
Filmulet cu dezvoltarea bebelusului Devoltare bebe
Link cu dezvoltare bebelusului in burtica www.primulpas.ro.org/decizie/primele12.html" target="_blank">Dezvoltare bebe
www.ivf-herbal-support.com" target="_blank">FIV
www.visembryo.com/baby/stage1.html" target="_blank">Etape dezvoltare embrion

Preturi medicamente necesare tratamentului FIV:
dipherelin de 0.1 - 240 000
dipherelin de 3.75 - 5 300 000
menogon - 420 000
puregonul - 1 200 000


Este primul capitol pe care il deschid si sper ca toate fetele sa reusesca obtinerea unui bb cat mai curand.Cred ca in septembrie, octombrie ma alatur si eu voua,mai am embrioni congelati(6 la nr) si vreau sa vaf Et,desi poate ziceti ca ce mai caut eu daca am deja un bb,insa sa stiti ca imi doresc la fel de mult ca prima data si traiesc aceleasi emotii.Va pupic pe toate si va doresc numai rezultate pozitive.

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la un anisor
Cristian mot si chelut,poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Sherry, vorbesti de ovocite sau de embrioni ? Pt ET se conserva embrionii.
Eu spuneam ca, donand din start ovocite, numarul potentialilor embrioni se reduce din start, basca cei care nu rezista din motive naturale, si asa risti sa ramai cu unu-doi .
In fine, nu are importanta.
Succes la inseminare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Goldi, ai dreptate, le-am cam facut tocanita, dar cum n-are importanta, o papam tot noi, cu burta plina e mai frumoasa viata!
Denisa, bine ai venit sa facem gasca mare in toamna la FIV, sa atragem norocul si fericirea asupra noastra! Te admir ca lupti sa mai faci un printisor, si eu tot doi fac, adica ma lupt sa fac!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Ce liniste pe aici....In aceasta perioada numai eu si Oana-Dana facem fiv??Din cele care ati mai facut fiv,imi puteti spune daca v-au durut injectiile facute subcutanat?Adica mai precis Gonalf?Ca mie mi le face in mina si ma cam dor.Asa o fi la toata lumea?
Oana-dana cind mai mergi la Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

MRL vad ca ti-au iesit bine analizele,. Ai mai fost la prof sa le vada, sau ramane simplu pt la toamna. Si eu luna asta ma duc sa-mi refac hormonalele si ne vedem la toamna.
Sherita eu zic ca prima data sa-ti pastrezi pt tine productia, sa vezi ce se fecundeaza, ce cum se divid si daca va mai fi o a doua data, (dar speram sa nu fie), atunci te mai gandesti la donari. Nu te supara, e un sfat de la cineva care are ceva FIV-uri la activ.
Denisa e bine ca mai ai embrioni congelati si sper ca aceasta incercare sa fie cu succes.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Da, adelia se pare ca aici pe forum numai tu cu oana sunteti in plin tratament. Tin pumnii sa reusiti.

Sherita, asa m-am gandit si eu la donat cand am aflt ca am ~ 30 foliculi, dar cand am vazut ca de fapt am avut doar 5 ovocite mi-am schimbat radical parerea. Si din astea 5 doar 2 s-au fecundat si apoi numai unul s-a divizat.

Cristinici, tu cand ai facut celelalte FIV-uri? Si cu cine? Cu siguranta ai spus dar am fost eu neatenta.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Am si eu o intrebare pentru fetele care fac acum FIV la Medsana si pt cele care au facut: vi s-au prescris anticonceptionale inainte de FIV?

Bafta multa celor care sunt in plina procedura: Oana-Dana si adelia-alin!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Eu fac fiv la Medsana,tratamentul s-a inceput cu diphereline 3,75,nici vorba de anticonceptionale.Se pare ca dr.Protopopescu nu aplica aceasta varianta,sau cel putin nu in cazul meu.O fi bine ,o fi rau ,habar n-am,dar am impresia ca sansele de reusita sint tot cam pe acolo.din ce am mai citit nici la Szeged nu au fost prea multe reusite si s-a mers pe anticonceptionale.
Credeti ca are randament mai mare acest tip de tratament?Chiar as fi curioasa sa stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Adelia, eu personal nu cred ca procentajul reusitelor difera in functie de acest criteriu (daca se prescriu sau nu AC inainte de tratament) eu am vrut sa mi se confirme numai ca se poate si fara.
Cred ca procentele de reusita sunt mai mari acolo unde embriologii isi fac bine treaba, sunt pregatiti bine pentru asta si au aparatura adecvata, de buna calitate la dispozitie. Si inca ceva: embrionii introdusi dupa 72 ore. Asta cred ca e cheia reusitei. Dar e o parere personala.
Tinem pumnii, Adelia!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adelia, eu inainte de FIV am folosit 2 luni AC, iar in cele 2 luni chiar inainte de tratament nu. Mi s-a zis ca endometru trebuie sa-si refaca sensibilitatea. Acum depinde de fiecare medic si de procedurile lui. Oricum acum inainte de FIV-ul din toamna nu mai iau AC.
Vara trecuta cand am inceput demersurile pentru FIV la TM cei de acolo mi-au zis sa iau AC. Dar nemaicontinuand acolo nu mai stiu daca urma si o pauza pana la FIV.
Pentru o reusita conteaza f. mult si materialul din care se obtin embrionii. Am vazut la mine, daca obtineam mai multi embrionii erau altele sansele. Si probabil si ET se facea la 72 ore. Ce-i drept si cu un singur embrion sunt reusite. Probabil acolo materialul e mai bun.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Moniland eu am facut 1FIV la timisoara cu Munteanu si 2la Giulesti, cu Marinescu.Iar acesta din toamna toto la Giulesti si tot cu Marinescu.
Adelia si OAna succes, cand faceti punctia?Cat mai costa Gonal F?
Avalon te interesezi , dar vreo hotarare ai luat?
cristinici

Mergi la inceput