Pentru cine are gradina- ce jucarii aveti?

Pentru cine are gradina- ce jucarii aveti? | Autor: Caprioara

Link direct la acest mesaj

Buna la toata lumea,

Intrebarea mea este adresata celor care au gradina si copii mici.

Cam ce jucarii ati cumparat pentru gradina? Tobogan, leagan, casuta, balansoar, piscinica, nisipar?

Mie (si sper si altora) mi-ar fi util sa spuneti fiecare de unde ati cumparat, care oferta a fost cea mai buna ca raport calitate-pret.

Eu ce am vazut la Metro, Carrefour si Cora, nu pot spune ca nu mi-a placut, dar parca sunt prea scumpe.

De exemplu, la Cora, un ansamblu de topogan, leagan si cos baschet (pentru 1-5 ani zic eu ca se poate folosi) era 6.300.000 lei vechi. La Metro, acelasi obiect era 6.900.000 parca.
Mai era si un tobogan cu platforma la Metro, nu-mi aduc aminte insa cat costa...
Iar casutele din plastic, toate costa milioane bune.

Astept informatii si de la voi, poate stiti alte locuri cu preturi mai decente.

Multumesc.





Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mama sta la curte si acolo are fiica-mea amenajat un loc de joaca.
are casuta ,topogan (mare),leagan ,nisip si piscinuta.
toate le-a facut fratele meu. casuta e din caramida,vopsita in alb si cu desene frumoase pe ea. pitici ,zine ,etc..
l-am pus pe fratele meu sa le faca pt ca ce am vazut in magazine era prost si scump. topoganele sunt mici ,casutele la fel si cele f mari sunt f scumpe.
daca gasesti pe cineva sa-ti construiasca ce vrei tu ar fi bine.
crede-ma ca iese ceva f frumos. mai ales daca le pictezi cu diverse personaje din desene animate.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Si noi tot asa avem,topogan,hinta,casuta si piscina

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Anky, ce e aia hinta?


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Hinta = leagan (in Ardeal)


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

O casuta e sfanta pentru un copil,eu imi amintesc ce mult ne agitam cand eram copii sa ne facem corturi sau casute din cate paturi.Venea seara ,trebuia sa stricam toata bucuria de peste zi.Asa ca ,l-am pus pe sotul meu anul trecut sa-si bata capul si sa-i faca fetei casuta.Nu stiu daca va puteti da seama din poze,dar casuta e incapatoare,inauntru are si patut si masuta si scaunel,pe pereti am lipit impreuna desene cu personaje din desene animate sau cate chestii fosforecente.Are geamuri culisabile pentru cand e prea cald ,iar din cand in cand ne mai invita acolo la o cafeluta.Mai are si masinuta Peg Perego( vreo 200 euro in Italia,aici nu stiu),si e foarte mandra cand iese din casuta si pleaca la "cumparaturi " cu masinuta.
In rest,avem hamac dar n-o prea incanta,leagan mare dar se simte mai bine cand ii vin prietenii si eu tre sa imping,, piscina gonflabila(asta e singura cumparata dar o avem de vreo 5 ani asa ca nu mai stiu noile preturi.Cu putina fantezie si indemanare puteti deveni creatorii unei gradini pentru copii.Eu vreau acu sa caut un arc sanatos si sa transform tricicleta de plastic in jucarie balansoar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Daca ati pune ceva poze m-ati ajuta f mult si pe mine. Trebuie sa facem si noi "jucarii" pentru copiii de la gradinita si tare mi-ar placea sa ma inspir de la voi. In afara de piscina, s-ar potrivi de minune leaganele, balansoarele....si casutele.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

noi tocmai l-am cumparat pe asta: http://www.dropshots.com/day.php?userid=105767&cdate=20060712&ctime=092917. sub foisor e groapa de nisip.

mentionez ca poza e de pe situl magazinului. am facut ieri poza celui din curte si o voi posta cit de curind. (poate si cu fetele pe leagane, daca reusesc sa le fac sa stea locului un minut ca sa le trag in poza).

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
*** pt poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala) ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ai mei copii au un jeep de doua persoane(cu acumulatori),un tractoras de plastic cu pedale,o masinuta BMW cu pedale,biciclete,leaganele le-au "terminat",asa ca trebuie altele,in rest bat mingea la greu,cu jucariile de curte nu se prea joaca,la nisip am renuntat deoarece au inceput sa-l imprastie.
Mai au un ansamblu de doua corturi care comunica intre ele,dar care am uitat sa-l montez,bine ca mi-am adus aminte acum.
O sa incerc sa pun poze.
Piscina gonflabila,a nu stiu cata,ne-a intepat-o pisica,asa ca am renuntat deocamdata,sper la anul sa putem construi una adevarata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

noi stam la bloc dar avem casuta, topogan si hinta .
Casuta a fost cadou la 1 an si o foloseste de atunci zilnic, isi face tot timpul de lucru in ea.Topoganul e unul mai mic dar e zilnic calare pe el , chiar dca din parc venim , tot de la topogan .Iar hinta e locul preferat de unde ma priveste dimineata cum ma spal in baie.

Deci eu sunt pentru , cele 3 !casuta o poti vedea in albumul de 1 an( am luat-o de la Sellgros cu 270 RON )iar topoganul tot de acolo si a fost sub 100 RON.


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

Uite si pe-aici cateva idei de www.buburuza.com/Scripts/prodList.asp?idCategory=39" target="_blank">Jucarii pentru exterior si www.buburuza.com/Scripts/prodList.asp?idCategory=40" target="_blank">Masinute (si nu numai)

Mergi la inceput