prajiturile dr. Otker

prajiturile dr. Otker | Autor: daniella4

Link direct la acest mesaj

E vorba de cele aparute mai nou fara coacere. Sunt bune de ceva? Se prepara usor?

Daniella, mama lu' Alexis

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salut! eu am facut sambata melba cu piersici si a iesit super super fix ca in poza ...e foarte buna nu e foarte dulce ceea ce e bine pe caldurile astea...atata nu mi-a placut sosul de zmeura care se pune pe deasupra a iesit cam gros si nu l-am putut intinde bine pe prajitura si nu e nici chiar foarte gustos

pofta buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Acum o ora am bagat-o si eu la frigider, tot Melba cu piersici. E super usor de facut, am gustat din crema si e buna rau...abia astept sa-l tai, ca trebuie tinut 3 ore la frigider.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Eu fac Cremele Ole (am facut si aseara, Andrei e disperat dupa ea, dar nu stiu cat sunt de bune ptr. copii), prepar cremele ptr. prajituri cu cacao sau vanilie, care sunt bune si rapid de preparat. Acum ma gandesc sa fac Melba.
Ati facut Musuoi de cartite (sau cam asa)?

Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

musuroi de cartitza e... am facut dar aia necesita coacere e tare tare buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Ma laud si eu ca am facut musuroiul de cartita de 2 ori pana acum, dar intr-adevar aceea e cu coacere deci s-ar putea sa fim off-topic .. in orice caz am vazut si eu reclama la cele fara coacere si de-abia astept sa fac, deci din cate am inteles cea mai raspindita e Melba cu piersici? Si altele de care mai sunt? Ca sa stiu dupa ce sa ma uit in magazin?

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

M-ati convins, incerc si eu. Cu toate ca de creme Ole nu am fost super-incantata.
Musuroiu' nu l-am incercat, o sa incerc melba cu piersici ca e vremea lor.

..si ca sa-i raspund Oanei, ia afara de melba cu piersici am mai vazut in magazin una cu ananas si inca una cu zmeura si fragute parca. Cu toate ca am senzatia ca e vorba de exact aceleasi ingrediente la toate cele 3 variante pt ca fructele trebuie adaugate separat (nu sunt in pachet).



Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

yeap...mai este varianta cu ananas si cu fructe de padure...dar cum eu urasc ananasul o s-o mai incerc doar pe cea cu fructe de padure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Am fost eu acum la Billa pt alte cumparaturi si m-am uitat si la prajiturile de care vorbeati. Sunt 3: cu piersici, cu capsuni si cu ananas (in poze arata super bine). Necesita iaurt si smanatana (toate) si in plus: piersici, capsuni si ananas. Eu nu am cumparat si acum cand imi spuneti voi...imi pare rau. Dar zilele urmatoare am sa fac si eu una.


Claudia, mamica de baietel 2,6 ani si de fetita 10 luni
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Da' cu E-urile cum stau ?



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

Imnul lui Irinel

Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Ei, si cu tine acum...Iti dai seama ca-s pline!!!!!!!!!!!

Eu n-am incercat cremele dlui doctor, iar de musuroi am auzit numai cuvinte .
Am facut eu musuroiul meu fara prafuri, cu crema de frisca si a iesit super! Ideea este buna de retinut!

Renuntati la prafurile astea...zic si eu!

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput