dureri de picioare

dureri de picioare | Autor: aurora56

Link direct la acest mesaj

Buna!
Poate stie cineva un tratament naturist sau de orice alt tip pentru dureri de picioare .Ma trezesc in fiecare dimineata cu niste dureri de picioare de parca as fi alergat toata noaptea .Nu mi se umfla tot timpul insa durerea apare si in timpul zilei .Tototata colegele mele au observat la spate un inceput de varice desi eu nu am avut in familie asa ceva .In rest aproape tot timpul ( iarna sau vara caniculara ) eu am picioarele reci si nus tiu cum sa rezolv acesta problema . Vara daca nu am picioarele reci le am transpirate .Am folosit diverse spraiuri,unguiente de la Oriflame si Avon pentru picioare obosite dar fara efect si Troxsal IAR MEDICUL MI-A PRESCRIS CEVA ( DIOSMELENUM PARCA ).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Buna Aurora56!

Ti-ai facut vreodata analize pentru circulatie?S-ar putea ca tot ce descrii tu sa aibe lergatura cu circulatia.Io aveam picioarele reci tot timpul vara, iarna si am facu niste analize si au descoperit ca am probleme cu circulatia.Nu spun ca ai putea avea aceleasi probleme ,dar nu stica sa faci niste analize.Cel mai bine te duci la un dr.specializat in aceste probleme.Mai bine sa faci caz si sa nu fie nimic.Iti urez multa sanatate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Normal ca iti simti picioarele obosite, pentru ca te confrunti cu o proasta circulatie sanguina. Eu iti recomand un tratament pentru cel putin 3 luni: extracte gemoterapice de castan comestibil si castan salbatic(PlantExtrakt) si ginkobiloba(capsule). Aceste 2 produse de uz intern pot fi asociate cu unguente care stimuleaza circulatia: stimuven, venofit, venofort, etc. Iti doresc multa sanatate; daca vrei sa fli mai multe despre produsele de mai sus poti posta din nou si voi reveni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Multumesc de sfat .Care din cele trei unguiente este mai ieftin sau mai eficace ?
Ar trebui sa tin si vreun regim ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Cu placere, aurora. In privinta pretului as putea sa-ti spun ca sunt aproximativ egale, eu insa prefer stimuven ptr ca este o combinatie de castan, spanz si ienupar, ce reprezinta o combinatie optima ptr astfel de probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Raresionut , unde gasesc unguientul si extractele, la farmacie sau .......?
Exista contraindicatii la gravide ?
Mersi

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Hai sa ti raspund ce stiu despre stimuven
Micuta mea (13 luni) a facut o mica entorsa la manuta stanga si i a fost recomandat stimuven gel. Pot sa spun ca dupa o zi de la aplicare masaj de jos in sus i a trecut in sensul ca se putea intoarce pe acea manuta, a inceput incet incet sa si foloseasca manuta stanga.
Nu stiu sigur daca e recomandat gravidelor dar da o cautare pe google si sigur gasesti informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Eu folosesc Varixinal - e tot pe baza de plante: castan, ghimpe... E bun! Se gaseste in farmacii si o cutie cu 30 pastile (deci pt o luna) e 300.000 lei. Si eu spun ca merita.


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Am inceput sa folosesc detralex si stimuven si parca mi-au mai trecut un pic picioarele desi tot am picioarele reci.

Mergi la inceput