Tricicleta de care?

Tricicleta de care? | Autor: Babisa

Link direct la acest mesaj

Fetita mea 1.7 ani ,niciodata nu i-a placut in carucior,asa ca la 1.6 ani i-am luat o tricicleta ,cu toate ca ar fi trebuit sa op iau mult mai devreme ,dar am zis ca o iau degeaba pt ca nu o sa o accepte,spre surprinderea mea a fost ca a indragit-o inca din prima zi .Prostia mea a fost ca am cumparat vcea mai ieftina tricileta ,de teama ca nu o sa o vrea si sa nu ma trezesc cu o groaza de bani aruncati pe geam, in mai putin de o luna a inceput sa faca rotile in toate directiile ,si in final azi nu mai este functionala ,decat cu eu stiu ce interventii care nu isi au sensul. Ideea e ca vreau sa ii iau una noua...as vrea sa ma sfatuiasca si pe mine cineva ,de care sa iau ca sa fie mai buna ,sa ma tina mult,sa fie mai calitativa si sa ii placa si ei mult...mentionez ca vreu una cu ghidaj din spate si care in final sa poata ramana fara ghidaj...adica sa o conduca singurica (dand la pedale),si care sa aiba sustinator de talpite pana ce invata ea sa dea la pedale. Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat cat mai repede ca sunt in criza...fara tricicleta trebuie sa o car mai mult in brate.As dori sa fie pana in 2 milioane lei si daca imi puteti arata si poze cu ce aveti voi si ati fost multumite ,ar fi superrrrr.
merci mult si sper ca nu am cerut prea mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Parerea mea este sa-i cumperi o bicicleta cu roti ajutatoare(4 roti). S-ar putea sa ai surpriza sa-i placa tare mult. Poate ca la inceput, pina o sa-si dea seama cum se procedeaza, o s-o impingi mai mult tu de la spate( improvizezi tu ceva- bat, sau mai stiu eu ce)dar in final cred ca o sa fie incantata.
Iti doresc sa alegi cea mai buna idee si sa-i placa si fetitei tale.

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Noi am luat de la inceput una buna desi la fel ca tine nu stiam daca ii va place, pentru ca vazusem in parc atatea triciclete dezmembrate incat nu imi doream sa stau cu ea sa o repar toata ziua. â

Am dat 2,5 milioane si a meritat. La vremea respectiva, acum 1 an, am laut-o de la Lumea Copiilor de pe B.dul 1 mai, la Ciuperca. Acum nu stiu daca mai au acest model insa iti spun cu siguranta ca ai sa gasesti in Pavilionul H, in Herastrau, la parter, undeva la un stand pe mijloc. Sunt foarte solide, colorate, nu au ursuleti in fata. Nu reursesc sa pun poze si nici nu am tricleta acasa. Are cosulet in spate, aveau fie pe verde fosforescent fie pe galben puternic. Le recunosti imediat atat dupa pret cat si dupa soliditate. Acum o saptamana aveau aceste tricilete in magazin.

Stand-ul este exat in mijloc la parter. Au si hainute, incalataminte, jucarii de plus...il recunosti imediat.

Merita pe deplin banutii pentru ca a noastra a rezistat eroic la cataratul pe trotuare (nu o ridicam tinand din fata ci apasand direct pe ghidonul din spate si tot nu s-a rupt!Ah, si inca un avantaj - aparatoarele pentru picioruse, foarte mari se pot scoate si o faci tricicleta!

ANCA si EMA EMANUEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Merci mult pt raspunsuri...e prea micuta pt bicileta,pote abia pe la 2 ani sa aiba forta sa pedaleze la o bicicleta,plus ca ar fi cam incomod pt mine,pt ca nu ma folosesc de ea doar in parc ,ma mai duc la piata,mai car sacosi ceva in timp ce sunt cu ea...intelegi,dar merci foarte mult pt idee ,stiu ca as scuti niste bani daca as face asa din staret dar ...In final am sa incerc in pavilionul H,poate gasesc ceva interesant ,chiar daca e mai scump decat imi propusesem .Poate mai stie cineva si alte locuri sau alte modele?
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Eu i-am cumparat fetitzei o tricicleta de la magazinul Bucur Obor(la parter,in partea dreapta a magazinului cum stai cu fatza la Mc Donalds,de la raionul cu biciclete);a costat 1,7mil lei vechi si pina acum sint multumita de ea;are cosulet in fata si in spate,bara pt impins,parasolar,tavitza pt picioare,se poate face si balansoar,are butoane cu muzica(care ii plac tare mult fetitzei).
Nu am cumparat-o pe cea mai ieftina,desi am gasit si la 1,2mil,iar la Cora au fost chiar la 900.000lei(dar se vedea de la o posta ca nu sint rezistente).

Ela2001 - bebitzei Diana Andreea (22.10.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Dupa ce am facut praf in timp record o tricicleta chinezeasca de 1 milion, i-am luat una de la Kettler, pe Mosilor. Anul trecut in vara am dat 3,5 milioane dar e super-rezistenta si se poate inalta saua si ghidonul, are bat de impins la spate. Si acum mai merge cu ea.
Avem si o bicicleta cu 2 roti ajutatoare (chinezeasca ), dar nu prea are stabilitate, s-a rasturnat de cateva ori cu ea...

Ingrid si Cristi 3 ani si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Noi avem si tricicleta si bicicleta . Le-a primit pe amindoua cind a facut 2 ani ! Cea mai interesanta a fost bicicleta ! Pe tricicleta a inceput sa se plimbe mai mult dupa 3 ani si mai ales in casa. Tricicleta e f. buna, e gen tractor, dar n-are cos. Bicicleta avea un cos mic in fata. Bicileta n-a rezistat decit pina in primavara (cam 1 an de folosinta), ca s-au strimbat rotile, au cazut spitele. Acum i-am cumparat o bicicleta mai mare un pic, de la DHS. Mi se pare f. buna si am renuntat si la rotile ajutatoare (Bogdan are 3,5 ani)



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

Imnul lui Irinel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by ingridnen

Dupa ce am facut praf in timp record o tricicleta chinezeasca de 1 milion, i-am luat una de la Kettler, pe Mosilor. Anul trecut in vara am dat 3,5 milioane dar e super-rezistenta si se poate inalta saua si ghidonul, are bat de impins la spate. Si acum mai merge cu ea.



Si noi votam pt Kettler.
Este deja in a 2 a vara de "frecat" si e super. Rezistenta, stabila, sta bine pe ea, pedaleaza usor... nu se mai da jos dupa ea.
Basca c-o va folosi si bebe2.

(Noi avem un model fara bat de impins. A costat in jur de 2,5 mil, anul trecut in primavara).

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Off topic (scuze, dar nu m-am putut abtine): KARINA, foarte tare imnul, super! cine interpreteaza?

Gratiela, strumfilor Mariuca si Stefanut

poznase si www.dropshots.com/strumfi" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Azi i-am luat lui Alexis o tricicleta, 1 milion, cam cu inima stransa, ca n-am fost in stare sa vad subectu' mai devreme. De ce cu inima stransa? E chinezeasca si deja sta cam cu genunchii la gura, ca-i inalt omu'!
Si pare intr-adevar fragila rau!

...cred ca e de unica folosinta!

Pe seara iesim s-o incercam, poate ne intoarcem cu ea intreaga!

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by strumfi2004

Off topic (scuze, dar nu m-am putut abtine): KARINA, foarte tare imnul, super! cine interpreteaza?

Tot off topic:

"Iri la Maxim" este melodia care circula pe Internet de cateva zile si care trimite sageti clare spre cuplul Monica Gabor – Irinel Columbeanu. Piesa face parte dintr-o campanie a revistei Maxim, realizata de Pulafashion, "Protest impotriva pedofiliei televizate si a prostului gust".

Melodia este cantata de un grup de fete care fac parte din corul radio, iar versurile au fost scrise de redactorii Maxim. Dragos Vasile, redactorul sef al publicatiei a declarat ca piesa se adreseaza "atat adolescentelor care se afla in pragul marilor decizii in viata, cat si femeilor de cariera, care nu s-au priceput sa-si faca o viata lipsita de griji, ganduri si teluri si s-au napustit ca proastele la facultati, MBA-uri si alte tristeti".

sursa: Evenimentul zilei



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

Imnul lui Irinel

Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust

Mergi la inceput