Uleiul de masline pentru celulita

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

quote:
Originally posted by Natasa

De ce trebuie sa sapunesti sa dai jos uleiul? Intra in piele foarte repede, tocmai asta e smecheria. Eu fac masajul asta zilnic si n-am observat sa se sensibilizeze zona, imi place ca arata mai bine.


pai la mine ramane pielea prea unsuroasa; e drept ca e mai catifelata dupa masajul cu ulei da e musai sa ma clabucesc..

---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, eu am zis ca fac cu zat cam la 3 zile. adica 3 zile fata zat, o zi cu zat si tot asa.
nici la mine nu se absoarbe tot uleiul in piele. ramane destul de unsuros, chiar si daca ma spal o data cu sapun parca tot mai ramane. ieri m-am sters cu un servetel si parca s-a luat mai bine.
eu oricum am de gand sa incerc in continuare macar o luna, sa vedem daca da vreun rezultat.



Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Eu fac cu miere de albine si cafea macinata. Dupa ma dau cu Supliform. O data pe zi, seara. De o saptamna, va spun peste o luna daca am rezultate.

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Pt cine spunea de zatul de cafea: eu banuiesc ca are doar rolul de a efectua gomajul, deci poate fi inlocuit cu faina de porumb sau sare de bucatarie...eu personal fac gomaj facial cu faina de porumb si ulei de masline...e super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona25 spune:

Uleiul de masline si eu il folosesc la masaj dar si la plaja e foarte fain si daca se foloseste pt soare da un bronz nemaipomenit de frumos si pielea garantat nu se duce si nici nu ustura oricat ai sta la soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

eu va recomand aerobic intensiv, lasa pielea neuleioasa si mai pierzi si kilograme in plus..cred ca tratamentul asta ar merge minunat cu un aerobic pe langa..., sincer, eu de cand merg la sala, vad maaaari imbunatatiri, si sunt si dupa o sarcina...cu ravagii corporale

oricum, succes, fetele!

Noe si Anne-Bianca

BebeBlog-Cooking for my Baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Stiam doar cu zat de cafea. Il freci de zona respectiva cateva minute, destul de energic, dupa care te speli (normal).
Uleiul este pentru hidratare si elasticitate.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

a vazut cineva si rezultate?
merita sa ma apuc - desi mie cateodata mi-e lene sa ma dau si cu crema anti-celulita...

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

quote:
Originally posted by mona25

Uleiul de masline si eu il folosesc la masaj dar si la plaja e foarte fain si daca se foloseste pt soare da un bronz nemaipomenit de frumos si pielea garantat nu se duce si nici nu ustura oricat ai sta la soare.




nu te supara, si eu am folosit uleiul de masline anul asta la mare, e adevarat ca da un bronz uniform, dar pe departe sa nu te usture pielea sau sa nu ti se duca!!!
bronzul a fost k, dar dupa o saptamana doua oricate produse de hidratare am folosit sa dus tot jos .....


Mareea iulie 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Si eu as vrea sa aud ceva rezultate, sa stiu si eu daca se merita. La partea cu cafeaua ma refer, pt ca uleiul de masline doar catifeleaza pielea dupa parerea mea.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput