Asigurare pentru bb

Asigurare pentru bb | Autor: Mirrella

Link direct la acest mesaj

Ne gandim la o asigurare de tip majorat, dar nu stiu ce firme de asigurari au acest produs. Ceva de genul ca la 18 ani copiii sa primeasca banii pentru studii.
Ce firme credeti ca ofera cea mai buna asigurare de acest tip?



La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Eu i-am facut la ING, nu stiu daca au si altii.

Si la ING sunt doua tipuri de asigurare de studii, una in care castigi mai putin dar risti sa pierzi mai putin si una care e mai flexibila dar poti sa pierzi bani pt ca e pusa pe bursa. Un consultant iti va putea explica mai bine. Daca vrei sa ti-o recomand pe a mea da-mi un PM.

Parca AIG-ul nu are tipul asta de asigurare, dar de altii nu stiu.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apanda spune:

Eu personal consider ca cele mai bune asiguarari le ofera ING. Eu am asigurare de viata la ei ,sotul are asigurare de viata. Iar cineva ne-a spus ca daca statul ne da banii de alocatie pentru copil care e cam 3.000.000 lei pe an sau un pic mai mult putem sa ii investim. Asa si am facut ne-am dus la reprezentanta ING din Brasov si am constatat ca au o asigurare Academica de studii de tip majorat cu o renta semestriala de 3.000.000 lei. IAr cand implineste 18 ani banii ii revin ei, sau daca ne suparam ii luam noi ca si economii. Iar daca face facultatea suma respectiva se imparte in parti egale la cati ani de studiu sunt. Mie imi convine deoarece scap de niste probleme peste ani. Am auxit si ca la Aviva exista ceva gen Junior, darnu stiu exact cum functioneaza. Mai au geva la Generali dar renta anuala depaseste 9 milioane de lei ceea ce mie mi se pare mult. Poti sa cauti pe site sau sa te interesezi personal. Eu iti recomndat cu caldura ING.

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_pisi spune:

si eu am mers tot pe Academica de la ING in varianta in care risti mai putin si cistigi mai putin,dar sigur
cu cat se face mai devreme cu atat e mai avantajos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

eu iam faut KID CONT LA banca transilvania trebuia sa depui la inceput 3 mil. apoi lunar 500000.se reinoieste anual,sums pe care o ai in cont devenind suma de inceput.dob. 8%.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Si noi votam tot pentru ING, pentru ca au niste contracte foarte flexibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La ING avem si noi asigurare "Academica" pentru Dragos, i-am facut de la 1 an.


Alina (30+) & Dragos (11.04.2002) pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna,
si noi i-am facut lui Sebastian asigurare de studii la ING.
I-am facut-o de la 3 luni, cand o sa aiba 18 ani poate sa ii primeasca pe toti o data sau in transe anuale.
Noi platim in jur de 3 mil. la fiecare 3 luni.
Sper sa ii foloseasca pt. continuarea studiilor, poate chiar pt. o facultate in strainatate.

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Si noi tot la ING avem. Cred ca ni se potriveste cel mai bine!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Noi i-am facut Marei la Aviva cand avea ea doar 5 luni, platim 20 de euro pe luna pana la 18 ani.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Noi avem la Generali si AIG ptr cei doi copilasi....
Ca sa vezi care ar fi cea mai buna varianta dpdv costuri-profit, poti apela la o firma de consultanta pe piata romaneasca, nou aparuta la noi OVB (germana parca). Le spui ce vrei si ei iti prezinta variante...ca asa, oriunde te duci, normal ca isi lauda produsele..
Asa nu-ti mai pierzi tu timpul facand comparatii, mai ales ca ei sunt in domeniu..
Alt avantaj e ca nu platesti nimic in plus, OVB au contract cu toate firmele de asigurare si isi iau comisioanele de la ei.
Multa bafta.

Daca vrei iti trimit niste pers de contact, spune-mi doar.


Corina si Andrei (24.11.2004) cascador
Daca vreti sa ne vedeti, aici sunt pozele noastre: Andrei

Mergi la inceput