Maternitati

Maternitati | Autor: wannajo

Link direct la acest mesaj

Problema alegerii spitalului unde sa nasc,este una foarte importanta pt. mine. Cred ca pentru toate viitoarele mamici.
Nu conteaza numai medicii, ci si spitalul, conditiile de acolo, curatenia...etc
Ne-ar putea ajuta ff mult si proaspetele mamici, care au memoria fresh si informatiile lor sunt de mare pret!
Sper sa reusim sa obtinem cat mai multe informatii utile tuturor!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wannajo spune:

Stie cineva cum este spitalul Giulesti? Eu am o parere cam proasta, in sensul de curatenie precara...Ma gandeam sa incerc la municipal, acolo am inteles ca e mai bine, parca! Saptamana viitoare am programare la dr. badiu, am auzit ca este un medic ff bun.
Incerc sa aleg nu numai in functie de dr., ci si de spital...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Iti recomand maternitatea CFR 2 de langa Sofitel.
Este curat,asistentele foarte dragute indiferent daca,cotizezi sau nu.Sunt medici foarte buni dar alegerea iti apartine.
Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos.

MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

wannajo eu am deschis acest subiect la nasterea unei stele despre spitalele din Bucuresti. Am si schimbat 3 doctori pana acuma tot din acest motiv, spitalul la care aveau respectivii doctori nasterile. Am fost si la CFR2, e ok, dar nu super asa um vroiam eu. La Euro-clinic e bestial doar ca e un pic cam scump, parerea mea, 1.600 Euro pt o nastere normala si 2.300 pt cezariana. Pana la urma m-am decis sa merg Elias, e cel mai bine dotatat cu doctori foarte buni, dintre spitatelele de stat.Tu stii mai bine ce anume vrei de la un spital si ce pretentii ai la doctor.
Anyway, sa ai o sarcina usoara

26 +

pozele noastre

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wannajo spune:

Buna blueeyes, tasia!
Va multumesc mult pentru raspunsurile voastre!
La maternitatea CFR 2 la ce doctor ar fi indicat sa merg?
Despre Elias am auzit si eu, stiu ca prin CMU la care sunt arondata se fac si nasteri contra-cost (stiam ceva de 1800 cezariana + zile spitalizare). Totusi nu stiu daca preturile se justifica, daca merita. Daca asta va fi insa unica solutie, atunci ma voi gandi si la sistemul privat.
De Municipal stiti ceva? O prietena imi zicea ca in timp ce ii faceau epidurala a vazut gandaci in sala de operatii, pe jos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

de la Cf2 ti-l recomand pe dr Gherasie sau pe sotia lui;eu am nascut prin cezariana acolo cu el, si sotia mana a doua; a fost un doctor de nota 10; daca te intereseaza,el are consultatii si la Euroclinic


succes!

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Bebe Blog
Cooking for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia72 spune:

Buna,

Eu am nascut acum 4 ani cu Badiu la Municipal si am si eu programare tot saptamana viitoare la el. Ce sa spun, acum 4 ani conditiile nu erau excelente dar nu era nici f. rau si vestea cea buna este ca scapi oricum in 3 zile. Dupa nastere iti dau copilul in rezerva, ceea ce mi mi-a placut. Ca doctor a fost OK, in general am incredere si in personalul de la Municipal. O singura impresie negativa: am nasct dupa miezul noptii si pana dimineata nu a trecut nimeni prin salon, daca imi era sa zicem rau...

Succes, eu zic daca tot ti-ai facut programare la Badiu, sa continui.

Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wannajo spune:

Multumiri tuturor pentru sfaturi!
Livia, multumesc de incurajare! Ce stii despre o eventuala cezariana la dr badiu? Accepta asa ceva la cerere? Eu nu sunt inca prea sigura ce o sa aleg, mi-e teama insa de naturala pt ca am bazinul f mic si teama sa nu fie necesar forceps.
Tu zici ca te-ai refacut repede, ai nascut normal?
Cam cat se mai da la o cezariana?
multumiri!!!



wanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia72 spune:

Daca nu sunt motiva medicale eu stiu ca in general Badiu este adeptul naterii naturale. Dar am cunoscut o tipa car prin insistenta l-a determinat sa-i faca totusi cezariana. In schimb, la nasterea naturala recomanda anestezie epidurala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danymamic spune:

wannajo eu am tot citit parari pe forum si despre spitale si despre doctori. Pana la urma m-am oprit la Universitar la Dr Mendez. Asta in primul rand pentru ca am auzit numai lucruri bune atat despre spital cat si despre doctor. Ma gandesc ca atunci cand iti alegi spitalul tr sa te gandesti sa fie si aprope de casa (asta pentru urgente). Eu ti-l recomand din toata inima pe Dr Mendez de la Universitar care este un om si un medic de mare valoare.
Sarcina usoara in continuare.
daniela 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Eu nu v-as recomanda sub nici o forma spitalul POLIZU.
Este infect.
Cat am stat 3 zile dupa ce am nascut nu mi-au schimbat asternutul, nu au spalat deloc pe jos in camera, iar piticul meu a vomat si cand m-am dus sa cer alte scutece, mi-au zis ca nu mai au.
Plus ca toate asistentele stau doar sa le dai.....

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput