Cine a nascut la Pantelimon???

Cine a nascut la Pantelimon??? | Autor: madacristina

Link direct la acest mesaj

As vrea sa stiu cine a nascut la Pantelimon si-mi poate spune cat e o nastere normala????

Eu stiam ceva dar vreau sa fiu sigura....

Va multumesc si sper sa primesc un raspuns cat mai repede

Bebelusul meu la 12 saptamani

Mada 38w3d -

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

eu am nascut acum 1 an si 5 luni la spit pantelimon,cu dr urleteanu si crede ma,conditiile sunt groaznice.la nastere nu exista o suma fixa,depinde de cat de pretentios e dr care te asista,care sunt veniturile tale si multe alte aspecte,,,daca vrei sa stii mai multe despre conditiile din spit pantelimon,du te la nasterea unei stele,pe la pag 40 parca si vezi ce am povestit acolo...oricum,daca nu esti prea legata de med care iti urmareste sarcina,fugi cat te tin picioarele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

mada ai mare grija cu Pantelimonul... Ce am vazut eu pe acolo: socrul meu a avut un accident de circulatie si a fost internat acolo in urma cu ceva vreme, la ortopedie, care e cu un etaj mai jos sau mai sus de maternitate, nu-mi amintesc exact. Ideea este ca, in miezul zilei, defilau gandacii de nu-ti pot povesti!!!! Si acum ma cutremur cand imi amintesc, treceau peste picioare, nici macar nu se sinchiseau! iar personalul???? Nu am cuvinte sa-ti spun; toate cele pe care le-am intalnit eu, de la medic la paznici, caractere execrabile, iar preturile IMENSE! Nu vreau sa arunc cu pietre, poate nu sunt toti asa, dar esti dispusa sa risti???? Colac peste pupaza si medicul s-a dovedit a fi incompetent, o operatie care am inteles ca e destul de simpla nu a fost in stare s-o faca asa cum trebuie... Eu mi-am spus clar parerea tuturor cunoscutilor: stiu ca pantelimonul e una din primele optiuni in caz de accident de circulatie in zona; am spus ca, indiferent cat se risca, pe mine sa nu ma lasa vreodata sa fiu dusa acolo!!! Prefer sa risc un drum mai lung pana la un alt spital, decat sa ajung pe mana macelarilor de la Pantelimon! Fara gluma!

Valentina 33+ (30ani), Alexandru(5ani) si taticu' Gaby (30ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

madacristina Scuza-ma dar de ce ai ales sp.Pantelimon? Parintii sotului meu stau pe Vergului, adica foarte aproape de sp.Pantelimon si m-au tot batut la cap sa merg acolo sa nasc. Am fost odata acolo cu mama soacra la dr. Stanciulescu care ar fi un doctor foarte bun, cand am intrat in spital am ramas socata de cum arata si de persoanele care erau pe acolo. Doctorul mi sa parut ok, dar spitalul sincer NU. Stiu ca sunt cateva rezerve acolo dar gandestete ca copilul tau sta la neonatologie in sectie obisnuita... Acuma depinde si de ce pretentii ai tu. Daca doctorul tau e la sp. Pantelimon si tii neaprata sa nasti acolo nu pot decat sa-ti uraz nastere usoara si bebe sanatos

26 +

pozele noastre

bebe

Mergi la inceput