Stomatita, stiti ce cauze are?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

fetita mea a facut stomatita aftoase dupa o perioada mai lunga de boala (2 sapt.) si dr. ne-a spus ca este ultimul semn ca organismul nu mi poate face fatza la virusi/microbi din cauza bolii si ca de obicei apare cand e organismul slabit. Oricum, e ciudat sa-ti spuna tot timpul ca ar avea stomatita. aia de care stiu eu e nasoala rau, avea gura plina de bube/afte, nici nu putea dormi noaptea de durere. Fiind o adunatura de microbi a primit antibiotic si asa au trecut toate, dar am auzit si de badijonari locale atunci cand are alte cauze. Eu as cere si parerea altui medic, poate are ceva la gurita ce nu trece, sau stiu eu...

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gti spune:

Eu am 22 ani, si de cand exist, am avut probleme cu stomatitele. @ sapt ma chinui, o sapt nu am ... si asa mai departe... Vara, mai multi ani am fost la Chicago la lucru, acolo nici odata nu am avut stomatite. Cand am venit acasa,. mai departe. Am vb cu cineva, si mi-a spus ca e din cauza amigdalelor inflamate, care trebuiesc scoase, care avand puroi in continuu produc si stomatita. La intrebarea cu Chicago, de ce acolo nu, a spus ca acolo aerul e mai sarat, si ca acolo nici amigdalele nu puroiaza, din cauza continutului de sare din aer, si asa nu am avut nici afte... Stiti ceva despre asta? SA nu ma duc la medic sa-mi scot amigdalele.... ca nimeni nu mi le ma va pune inapoi odata ce le-am scos:D daca stiti ceva astept un raspuns.

Mergi la inceput