Testele de sarcina

Testele de sarcina | Autor: miruna79

Link direct la acest mesaj

Fetelor va sugerez sa deschidem un nou topic despre testele de sarcina, din experienta voastra care sunt cele mai bune,care sunt cele care au dat erori fie pozitiv fie negativ.
Eu nu mai stiu ce sa cred despre aceste teste ba pozitiv ba negativ mi au dat nimic cert barza si ozone slab pozitiv clear blue negativ ce sa mai cred.hai sa ne impartasim pateniile cu aceste teste.
va pup

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

miruna: din pacate eu am o experienta vasta cu testele de sarcina si pot sa-ti spun, cu mana pe inima ca, in prezent, singurul test in care am incredere este Clear Blue. Nu am auzit sa dea niciodata vreun rezultat catusi de putin fals. Eu am folosit zeci de teste Ozone, Barza, Dr. Sigur, Femina, Diaspot, etc si cam toate au dat rateuri...
Asa ca mai bine Clear Blue sau test de sange. altceva nu voi mai folosi
in ce zi esti?

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Dragele mele,luna trecuta, am avut 3 teste Clear Blue, slab pozitive,si nu a fost sarcina!!!Mi-a venit ciclu, ce-i drept sub forma unosr scurgeri maronii,nu tocmai normal, dar nu e sarcina...asa ca eu una nu am incredere in nici un test, facut pana in ziua 28.

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Dragele mele,luna trecuta, am avut 3 teste Clear Blue, slab pozitive,si nu a fost sarcina!!!Mi-a venit ciclu, ce-i drept sub forma unosr scurgeri maronii,nu tocmai normal, dar nu e sarcina...asa ca eu una nu am incredere in nici un test, facut pana in ziua 28.

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

nikole: esti sigura, sigura ca nu e sarcina?? totusi ai avut ciclul cam ciudat... sau poate a fost vreun avort ovular... sincer e prima data cand aud ca acest test a mintit si am facut pana acum pe putin 100 teste de sarcina

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Eu cand am facut test indiferent de marca mi-a aratat realitatea. Cand am ramas insarcinata mi-au aparut din prima cele doua liniute si foarte vizibile la testul Barza. Din pacate atunci.. n-am pastrat copilul...
Acum de cand incerc (2luni) toate pe care le-am facut au fost clar negative (Barza, Dr.Sigur, Ozone, Germano..(nu mai stiu cum). ]
Eu una am incredere in ele numai ca trebuiesc facute dupa prima zi de intarziere a ciclului si nu inainte.




Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Bubuleano,aurita sa-ti fie gura, si sa fie sarcina, desi...am fost la medic la doua zile dupa incetarea scurgerilor de care ziceam, si nu mi-a spus nimik de vreo sarcina.Mi-am facut Pap-ul. Normal este , daca esti insarcinata, sa se vada, se simte la un control gineco, nu?
Uterul ar trebui sa fie usor marit,ma gandesc ca sunt transformari, pe care orice medic la vede, chiar fara echo intravag. si alte metode de investigatie.zi ceu...
Acuma, cat despre posibilittea unui avort ovular...nu ar fi trebuit sa am hemoragie?si zic eu ca si asta s-ar vedea la un control...nu-s ce a zic...oricum azi , de fapt peste cateva ore merg la medic sa-mi iau rezultatul, si il rog sa-mi faca o echo vaginal.
Revenind la oile noastre...cred ca testele sunt in marea maj. concludente daca sunt facute in a 28 zi a cm. nu mai devreme.
Bubuleana...100?inseamna ca stii tu ce zici...oi fi eu exceptia care intareste regula?
Va pupic, si ...bubuleano, iti doresc sa nu ma strici prea multe teste...

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

nikole: sa stii ca la dr. nu se vede nimic daca sarcina e incipienta, nici macar la ecograf nu se vede nimic la 4 saptamani.. eu cred ca ar trebui sa mai faci un test de sarcina... nu-ti face prea mari sperante dar merita incercat... in ce zi ai fi acum daca ai considera "ciclul" drept sangerare de implantare??

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creatza spune:

nikole, eu zic sa faci si un test de sange. pana atunci, sa ne spui rezultatele de dupa eco!

iti tin pumnii!
creatza




"Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi."
Helen Keller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

mie mi-au dat rateuri testele OZONE. un rezultat vag pozitiv fals.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

bubuleano, as fi in ziua 18 de la implantare.Am zis bine?offf...nu prea ma pricep cum sa calculez.rushii ar trebui sa-mi vina pe 16 iunie, in conditiile in care am un ciclu regulat,la 28 zile.Maine mai fac un test, si va dau de veste.Cum a vrea D-zeu.
Azi am fost la medic,si mi-a dat din nou un trat. ptr. candida,care cica este ff puternic,motiv pentru care inainte de a incepe trat. trebuie sa stiu sigur daca e sau nu sarcina.
multumesc ptr. raspunsuri.

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput