REUSITA DIN PRIMA..???

REUSITA DIN PRIMA..??? | Autor: zouzounaki

Link direct la acest mesaj

BUNA SEARA tuturor fetelor...as dori sa intreb aici pe forum daca sint fete fericite care in urma la FIV au ramas insarcinate din prima..cauza infertilitatii fiind doua sarcini extrauterine deci inchiderea sau extirparea trompelor..in rest totul ok...facind toate analizele toate au iesit exact ca la carte atit mie cit si sotului.eu incep tratamentul prin 10 iunie ..si avem mari emotii...va multumesc numai bine si succes tuturor fetelor...

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Zouzounaki eu doar ma pregatesc de fiv pt toamna,deci nu pot sa-ti spun nimic din experienta proprie,insa vreau sa-ti doresc din suflet multa bafta si sa ne anunti curand ca esti .

Nu in ultimul rand,bine ai venit pe

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

draga mea flori..iti multumesc din suflet pentru frumoasele tale urari..de asemenea iti doresc si eu din suflet sa ai parte de un bebe frumos si sanatos si toate cele bune...iti doresc ca din toamna sa fii printre cele care vor scrie aici REUSITA DIN PRIMA...pupicele...zuzunaki

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Eu ma numar printre fetele cu reusita FIV din prima.
Dupa 9 ani de tratamente, dupa o inseminare artificiala nereusita, dupa 2 HSG, dupa o extrauterina si dupa alte tratamente si investigatii, am avut norocul sa cunosc doctorul potrivit, care mi-a zis clar ca nu aveam nici o sansa sa raman insarcinata pe cale naturala. O trompa era legata (de la extrauterina), iar cealalata avea aderente (de la operatia de peritonita).
Si cu ajutorul bunului Dumnezeu am reusit sa am o fetita minunata de care suntem foarte mandri.
Eu iti urez mult noroc (pentru ca ai mare nevoie de el) si sa se prinda de prima data. Si orice s-ar intampla, nu renunta.
Daca mai vrei alte informatii sau incurajari,contacteaza-ma pe mail.
Si gandeste pozitiv!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

ne spui si noua unde ai facut fiv si cu ce medic?
sa iti traiasca fetita azi, de Ziua Copilului, si mereu!


andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

quote:
Originally posted by zouzounaki

draga mea flori..iti multumesc din suflet pentru frumoasele tale urari..de asemenea iti doresc si eu din suflet sa ai parte de un bebe frumos si sanatos si toate cele bune...iti doresc ca din toamna sa fii printre cele care vor scrie aici REUSITA DIN PRIMA...pupicele...zuzunaki

http://www.sfaturiortodoxe.ro



Iti multumesc si eu pt urari si-mi doresc,ca toate fetele care o sa faca fiv sa reuseasca din prima incercare.

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu am o prietena care a reusit, primul FIV la Giulesti, acum are aproape 18 saptamani de sarcina si zilele trecute era internata pentru cerclaj deoarece are gemeni (a avut 4 embrioni pusi la ET).

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

mulumesc pentru raspunsuri..parca mi-a mai incoltit o speranta in suflet,,emotiile sint mari..numar zilele pina in ziua in care incep tratamentul mai ales ca imi este o frica de injectii de numaeu speranta nu mi-o pierd nici increderea..stiu ca daca este voia lui Dumnezeu va veni si bebelusul mult dorit si in viata mea...si am si o vecina care in urma cu 3 ani ,dupa 5 ani de casnicie a nascut o fetita si un baiat frumosi ca doua papusi...numai ca intuitia mea imi spune ca a facut fiv..si mi-e rusine s-o intreb ...ca daca ea vroia imi spunea..noi doua ne intelegem bine si mai stam la povesti cind mai are un pic de timp...iar daca a recurs la fiv sigur a reusit din prima pt ca mereu era acasa......multumesc inca odata pt incurajari si pt raspunsuri si sa devenim mamici cit mai curind...pupicele

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Si eu ma numar printre fericitele care au reusit din prima FIV+ICSI, cu un singur embrion si la fel ca celorlalte fete, doctorii ne-au dat 0 sanse de a ramane pe cale naturala.

Iti doresc mult succes, multa bafta si sa iti dea Domnul sa reusesti si tu din prima si sa iti vezi visul implinit!!!

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

quote:
Originally posted by andreeaiosif

ne spui si noua unde ai facut fiv si cu ce medic?
sa iti traiasca fetita azi, de Ziua Copilului, si mereu!


andreea



Eu am facut FIV-ul la clinica Med New Life cu doctorul Ron-El. Am fost asistata pe tot parcusul de doctorita Anca Gherasie, de la spitalul CFR2, unde am si nascut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

da,si eu ma numar printre norocoase.Ia uitati-va la pozici sa vedeti ce minunatie de baiat de 3 luni si jumatate are mama!In ianuarie anul viitor vreau sa incerc din nou pentru o suroiara sau un fratior.Va doresc la toate ce-mi doresc mie scumpelor,prunci sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput